Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Muž vytrhl ženě bankovky z ruky

PLZEŇ – Několik hodin po loupeži se jej podařilo zadržet hlídce služební kynologie v blízkosti vlakového nádraží v Plzni. 

Policejní komisař plzeňského městského ředitelství včerejšího dne zahájil trestní stíhání a 37letému muži sdělil obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupeže. K tomu došlo ve čtvrtek kolem 11:30 hod., kdy se obviněný nacházel v jedné prodejně v Plzni v Koterovské ulici. U pokladny si všiml, že pokladní předává jiné ženě peníze, které se jí následně snažil silou vytrhnout. Při tom 64letá seniorka ztratila rovnováhu a upadla na mrazák. Pachatel tohoto momentu využil a bankovky v hodnotě 4 000 korun ženě vytrhl z ruky. Poté z místa utekl neznámo kam.
Policisté začali po pachateli ihned pátrat a prováděli potřebná šetření za účelem jeho ustanovení. V souvislosti s tím prováděla hlídka služební kynologie kolem 18:00 hod. prověrku v blízkosti hlavního vlakového nádraží, kde zaregistrovala muže, jehož popis odpovídal hledanému pachateli. Policisté dotyčného ztotožnili a krátce na to také zadrželi, neboť se ukázalo, že se opravdu jedná o muže, po kterém pátrali.   
Po provedení potřebných úkonů policejní komisař státnímu zástupci podal podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, o které dnešního dne rozhodoval soud. Ten návrh akceptoval, a tak se obviněný muž nachází ve vazební věznici.

por. Bc. Dagmar Jiroušková
18. 9. 2021

vytisknout  e-mailem