Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Muž vyhrožoval sebevraždou

ZLÍNSKO: Policista mu ji hodinu rozmlouval.  

Více než hodinu se policista pohotovostního a eskortního oddělení snažil přesvědčit devětaosmdesátiletého muže ze Zlína, aby se uklidnil a upustil od myšlenky na sebevraždu.
V pondělí krátce po šestnácté hodině vyslal operační důstojník policejní hlídku k domu, ve kterém měl starší muž vyhrožovat skokem z okna. Policisté za pár minut stáli za uzamčenými dveřmi a snažili se se seniorem navázat kontakt. Muž to zpočátku odmítal a nevěřil, že hlas za dveřmi opravdu patří policistovi. Poté, co se kukátkem ujistil, že na chodbě opravdu nestojí nikdo kromě muže v uniformě, začal s tímto komunikovat. Otevřít dveře však odmítal.
Aby policista prohloubil důvěru neklidného muže, navrhnul mu, že odstoupí od dveří až na druhý konec podesty patra. Chtěl, aby se senior cítil neohroženě. Tím však došlo ke zhoršení vzájemné slyšitelnosti. Policista tedy muži doporučil, aby otevřel dveře, díky čemuž si budou opět dobře rozumět. To senior zprvu odmítal, nicméně se nakonec nechal přesvědčit a dveře opravdu pootevřel. Stále však nebylo jasné, co se za nimi odehrává. Policista potřeboval muže dostat ven, a proto ho požádal, aby s ním šel do nemocnice a podrobil se vyšetření. Muž se dle svých slov cítil zcela zdráv a vyšetření odmítal. Mladý muž v uniformě mu však vysvětlil, že se jedná o běžný postup a že dříve než celou věc uzavře, musí se penzista podrobit rutinnímu lékařskému vyšetření. Devětaosmdesátiletý muž si však stále stál za svým a odmítal opustit byt. Policista tedy navrhnul, že nemusí odcházet z bytu, ale že naopak do bytu přijde lékař. Tento taktický tah již byl úspěšný, neboť se po chvíli dveře zcela otevřely a policista s lékařkou mohli vstoupit dovnitř.
Muž skončil v péči lékařů a policista si mohl s čistým svědomím říct, že se velkou měrou zasadil o to, aby se v jednom ze zlínských bytových domů nestalo pár dní po Vánocích neštěstí.
 
 
30. prosince 2014, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem