Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Muž vyhrožoval přítelkyni se zbraní v ruce

TŘEBÍČSKO: Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže 

Kriminalisté třebíčského územního odboru objasnili závažný případ, ke kterému došlo minulý týden v obci na Třebíčsku. Agresivní muž slovně napadl svoji partnerku a rozbíjel v domě věci, poté se zbraní v ruce vyhrožoval, že ublíží jejímu blízkému příbuznému, žena před ním ze strachu utekla. Muže policisté velmi rychle vypátrali a zadrželi, obviněn byl ze spáchání trestného činu. Zbraň, plynovou pistoli, policisté zajistili. Osmatřicetiletého muže vykázali ze společného obydlí.

V sobotu 5. května přijali policisté před druhou hodinou v noci na tísňové lince 158 oznámení, že v domě v obci na Třebíčsku vyhrožoval svojí partnerce muž, který byl ozbrojen střelnou zbraní. Žena z důvodu obavy o život svůj a svých blízkých z domu utekla. Do obce ihned vyjely policejní hlídky a vzhledem k tomu, že vzniklo podezření, že muž z obce odjel směrem do Třebíče, učinili policisté opatření i zde. Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestného činu policisté nalezli a zadrželi v blízkosti domu, kde k činu došlo. Osmatřicetiletý muž z Třebíčska byl pod vlivem alkoholu, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,29 promile alkoholu. Zbraň u sebe neměl, policisté ji nalezli v domě ukrytou v jedné z místností. Jednalo se o plynovou pistoli, kterou policisté zajistili. Muž měl drobné zranění na ruce, které si způsobil, když v domě rozbil skleněnou výplň dveří, proto ho policisté odvezli do nemocnice. Po ošetření byl zadržený muž umístěn do policejní cely. Žena byla v pořádku, zranění neměla. 

Prověřování případu převzali třebíčští kriminalisté. Místo činu ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy. Dále provedli kriminalisté výslechy osob, šetření, vyhodnocovali všechny získané informace i poznatky a shromáždili důkazy. Na základě výsledků prověřování zahájil policejní komisař trestní stíhání osmatřicetiletého muže. „Muž byl obviněn z přečinu nebezpečného vyhrožování spáchaného se zbraní,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Osmatřicetiletý muž je obviněn z toho, že minulý týden v noci z pátku na sobotu v rodinném domě v obci na Třebíčsku vyhrožoval se zbraní v ruce své přítelkyni. Činu předcházela slovní rozepře, po které podnapilý muž ženu vulgárně slovně urážel, rozbil notebook a skleněnou výplň dveří, při čemž se drobně poranil na ruce. Agresivita muže se stupňovala a výhrůžky nabyly na intenzitě. Následně muž odešel do jedné z místností, když přišel, držel v ruce plynovou pistoli s náboji a vyhrožoval, že ohrozí život blízkého příbuzného ženy. Ta nevěděla, že se jedná o plynovou pistoli, z důvodu obavy o život a zdraví svoje a svého blízkého příbuzného z domu utekla a ukryla se v lese. Na místo byli poté přivoláni policisté, kteří nebezpečného muže velmi rychle vypátrali a zadrželi.

Škoda, kterou obviněný muž způsobil poničením věcí v rodinném domě, byla předběžně vyčíslena na více než tři tisíce korun.

Policisté rozhodli o vykázání muže ze společného obydlí na deset dní.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.  

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

9. května 2018

vytisknout  e-mailem