Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Muž se setkal s policisty, kteří ho v červnu zachránili před vykrvácením

LIBERECKO - Panu Džurbanovi amputoval nohu pracovní úraz, který nezavinil. 

Jak už jsme vás na našich webových stránkách informovali (původní zprávu naleznete v souvislostech pod článkem), dne 28. června letošního roku utrpěl 37letý zaměstnanec liberecké firmy těžký pracovní úraz. Když mu vysokozdvižný vozík amputoval nohu v bérci, laickou první pomoc mu před příjezdem sanity poskytli kromě jeho dvou spolupracovníků i dva liberečtí dopravní policisté pprap. Tomáš Pustka a pprap. David Kalous.

Naši kolegové zaslechli zprávu o mimořádné události v  průmyslové zóně Liberec Jih ve vysílačce služebního vozidla a ihned na místo vyrazili i přesto, že tam operační důstojník původně vyslal jinou hlídku. Tito policisté prošli několika zdravotnickými kurzy v rámci služební přípravy a navíc měli s sebou ve vozidle lékárničku, jejíž součástí bylo  speciální zaškrcovadlo takzvaný turniket. Díky němu se jim pak  podařilo u zraněného muže zastavit masivní krvácení z amputované končetiny a udržet ho tak při životě do příjezdu zdravotnické záchranné služby.setkání policistů s panem Džurbanem a jeho rodinousetkání policistů s panem Džurbanem a jeho rodinou

Muž, kterého lékaři už propustili z nemocniční péče domů, jim za to přišel poděkovat.

Navštívil je na dopravním inspektorátu v budově územního odboru Policie ČR v Liberci i se svou manželkou Jitkou a  čtyřletým synkem Kubíkem. Ačkoliv tito mladí manželé právě procházejí velmi těžkým životním obdobím, mají oba hodně síly a odhodlání  bojovat za to, aby všechny překážky překonali. V tom jim pomáhá jejich obrovská pokora k životu a také láska.

Pana Františka po třech prodělaných  operacích zraněné nohy čeká ještě dlouhá cesta k návratu do běžného života. Představuje náročný proces rehabilitace, další lékařský zákrok spojený s náhradou amputovaného bérce a pak znovu rehalibilitační péči. Navíc bydlí ve čtvrtém patře bytového domu bez výtahu. Pro Františka Džurbana je ale nejdůležitější to, že může spolu se svou ženou vychovávat svého synka a vidět ho, jak vyrůstá.

Okolnosti tohoto vážného pracovního úrazu stále prověřuje služba kriminální policie a vyšetřování libereckého územního odboru policie pro důvodné podezření ze spáchání přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

30. 9. 2021
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Odkazy do noveho okna

setkání policistů s panem Džurbanem a jeho rodinou

setkání policistů s panem Džurbanem a je... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem