Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Muž přišel policistům oznámit, že je vrah

OLOMOUCKÝ KRAJ - Chtěl zabít spolubydlícího ve stanu. 

V sobotu 23. dubna odpoledne se na obvodní oddělení v Přerově dostavil jednatřicetiletý muž. Policistům sdělil, že se chce doznat k zabití mladého muže. Uvedl, že muže zavraždil téhož dne odpoledne poblíž železnice v Přerově – Lověšicích. Na místo okamžitě vyrazila policejní hlídka, která oblast prohledala. Nejprve nalezla značné množství krevních stop a po dalším pátrání také vážně zraněného, ale živého dvaadvacetiletého mladíka. Policisté muži okamžitě poskytli první pomoc a zavolali záchranou zdravotnickou službu, která muže s těžkými zraněními převezla do nemocnice. Přerovští kriminalisté mezitím zajistili místo činu a přivolali krajské kolegy. Ti si případ vzápětí převzali.

Podle dosavadního šetření útočník bez domova těžce snášel společné soužití s mladším spolubydlícím ve stanu. Proto se rozhodl, že jej zabije. V průběhu dne si připravil potřebné nástroje a odpoledne posilněný alkoholem zezadu na mladíka zaútočil. Na krk mu hodil stahovací smyčku a několik minut je vší silou vláčel po zemi, dokud mladík nepřestal jevit známky života. Poté oběť několikrát udeřil kovovou tyčí do hlavy. Přesvědčen, že muže zabil, pak po zvážení svých vyhlídek odešel na policii a vraždu ohlásil.  

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje obvinili jednatřicetiletého muže ze zvlášť závažného zločinu vražda ve stadiu pokusu. Současně podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal jej za mříže. Muž byl v minulosti trestně stíhán, ale jen pro majetkovou trestnou činnost.

Obviněnému muži hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let.

por. Mgr. Libor Hejtman
2. května 2022

Odkazy do noveho okna

vražda pokus Přerov (3)

vražda pokus Přerov (3) 

Detailní náhled

vražda pokus Přerov (1)

vražda pokus Přerov (1) 

Detailní náhled

vražda pokus Přerov (2)

vražda pokus Přerov (2) 

Detailní náhled

vražda pokus Přerov (4)

vražda pokus Přerov (4) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem