Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Muž přinesl na policii ostré granáty

VSETÍNSKO: Jeho počínání bylo velmi nebezpečné! 

Včera dopoledne přišel na policii ve Valašském Meziříčí třiatřicetiletý muž, který přinesl větší množství munice, jež našel při úklidu půdy v rodinném domě po dědovi.  Plastová přepravka, ve které munici přinesl, skrývala dva dělostřelecké granáty, cvičný ruční granát, cvičnou protitankovou minu, protipěchotní cvičnou minu, cvičnou dělostřeleckou minu, podkaliberní dělostřeleckou střelu, dělostřelecký zapalovač, rozněcovač a několik nábojů. Policista vykonávající dozorčí službu ihned vyrozuměl kolegy pyrotechniky, kteří dorazili na valašskomeziříčské obvodní oddělení z Frýdku-Místku. Jejich konstatování po zhlédnutí munice bylo velmi znepokojivé – 2 dělostřelecké granáty byly ostré. Pyrotechnici si munici převzali k likvidaci.
 
Počínání třiatřicetiletého muže hodnotí pyrotechnici jako velmi nebezpečné. Nálezce měl munici ponechat na místě, nemanipulovat s ní a ihned přivolat policii, ta by následně vyrozuměla pyrotechnickou službu, která by munici odvezla k likvidaci. 
 
Důrazná výzva pyrotechniků:
 
pokud kdekoli – ať při výkopových pracích nebo při úklidu naleznete neznámé předměty a budete mít byť jen stín podezření, že by se mohlo jednat o munici či její součásti, přerušte veškeré práce, předmětu se nedotýkejte, nijak s ním nemanipulujte a okamžitě volejte linku 158 případně 112 !!!
 
munice Val. Meziříčímunice Val. Meziříčí
 
31. prosince 2014, por. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem