Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Muž měl speciálně rozstřihnuté kalhoty, proč? - AKTALIZACE

Pražští policisté prosí veřejnost a média o pomoc při pátrání po muži zachyceném na kamerovém záznamu. 

V souvislosti se zveřejněním případu se nám přihlásily další dvě ženy, které mají obdobnou zkušenost s hledaným mužem. Obě dvě byly stejným způsobem po nástupu do metra obtěžovány. Na celé věci je zarážející, že jedna z poškozených měla stejný zážitek v metru a to pouhých pár hodin od prvního zveřejněného případu. Což znamená, že hledaný muž se v jeden den v rozmezí pouhých pár hodin dopustil stejného jednání. V prvním případě to bylo po nástupu ve stanici metra Náměstí Míru a v druhém případě po nastoupení ženy do metra ve stanici Dejvická. Do současné chvíle stále neznáme totožnost muže, který se tohoto jednání dopouští. Z tohoto důvodu prosíme opakovaně veřejnost o pomoc při jeho dopadení. Jakékoliv informace k totožnosti hledaného nebo místu, kde by se mohl nacházet, prosím oznamte na linku 158. Děkujeme

13.7.2024

Dosud neznámý muž v neděli 30. června v dopoledních hodinách nastoupil do metra ve stanici Náměstí Míru na trase A. Ve vagónu se posadil na sedadlo proti poškozené a po krátké chvíli z rozparku speciálně vytvořeném v kalhotách vytáhl přirození a před osmadvacetiletou ženou začal onanovat.. Vystrašená poškozená v další zastávce okamžitě vystoupila, nicméně muž se také zvedl a šel za ní. V ten okamžik se jej žena snažila ještě natočit na svůj mobilní telefon a zároveň ho upozornila, že na něj zavolá policii. Až po jejím varování muž odešel ze stanice metra Skalka neznámo kam.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví, za což muži v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až dvou let. Vzhledem k tomu, že měl muž zcela evidentně rozparek předem speciálně vytvořený a tedy se na své jednání připravoval, nelze vyloučit, že se tohoto trestného činu dopouštěl již opakovaně.

V případě, že poznáváte muže na kamerovém záznamu, nebo máte informace o místě, kde by se mohl nacházet, prosím vše oznamte na linku 158. Jakékoliv informace nám mohou pomoci při jeho dopadení.

kpt. Eva Kropáčová
9.7.2024

vytisknout  e-mailem