Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

AKTUALIZACE - Muž měl obtěžovat mladou ženu

MIMOŇSKO – Kriminalisté pátrají po totožnosti muže, který měl obtěžovat mladou ženu v Mimoni 

Aktualizace ze dne 17. 1. 2020 :

Kriminalisté získali od občanů několik důležitých poznatků k vozidlu Crysler, které podezřelý v inkriminovanou dobu užíval, a které ho s místem činu spojovalo. Po prověření tohoto Cryslera  v evidencích vozidel jsme zjistili potřebné údaje k jeho totožnosti. Jedná se o 56letého muže z Vysočiny. Teprve po nashromáždění potřebných podkladů jsme mohli přistoupit k nejdůležitějšímu úkonu trestního řízení v této kauze, a to k fotorekognici za účasti soudkyně, která proběhla dnes. Při ní žena tohoto podezřelého označila za muže, který se  ji snažil zavléct do svého vozidla. Svůj čin nedokonal jen proto, že se mu velmi aktivně bránila a díky tomu se jí podařilo pachateli utéct. Hned potom zavolala na naši tísňovou linku 158.

Po podezřelém, jehož totožnost jsme znali už druhý den po spáchání činu, pátrali policisté napříč celou republikou. Muž se ale zdržoval mimo své bydliště na neznámém místě a v tomto týdnu spáchal sebevraždu. Jeho tělo bez známek života objevili naši kolegové v kraji Vysočina v jeho vozidle zaparkovaném v lesním prostoru. Vzhledem k tomu, že pachatel zemřel, případ odložíme.

17. 1. 2020
por. Bc. Ivana Baláková
tisková mluvčí KŘP Libereckého kraje

Českolipští kriminalisté intenzívně prošetřují událost, ke které došlo v pondělí 6. ledna, krátce po půl deváté v Mimoni.

Nedaleko sportovního areálu v ulici Letná v Mimoni se pokusil mladou ženu násilím omezit na osobní svobodě starší muž. Podle dostupných informací měl vystoupit z vozidla tmavě šedé barvy, s registrační poznávací značkou s písmenem „L“. Velmi pravděpodobně se mělo jednat o osobní automobil značky Chrysler, rodinného typu, s bočními posuvnými dveřmi.

Bezprostředně poté, co se 19letá mladá žena svým aktivním přístupem muže zbavila, z místa odešla a o případu okamžitě informovala policisty na tísňové lince. Ani přes takřka okamžitý příjezd policistů na místo se vozidlo ani muže nepodařilo vypátrat.

Podle zjištěných informací se mělo jednat o muže ve věku kolem 50 let, hubené postavy, výšky 180cm. Muž měl šedivé vousy v délce asi jednoho centimetru, krátké černo-hnědé vlasy a měl čiré brýle s obdélníkovými skly.

Na sobě měl černou, zřejmě koženou bundu se zipem, modré zašpiněné kalhoty kratší délky (nad kotníky), černé pracovní boty. Na hlavě měl černou kšiltovku.

Uvedené vozidlo bylo spatřeno, jak se pohybuje frekventovanými místy komunikací Březinova, Žitavská a Komenského, nedaleko školských zařízení situovaných v dané lokalitě až k místu sportovního areálu.

Proto v této souvislosti žádáme občany, kteří vozidlo či muže mohli mezi osmou a devátou hodinou ráno spatřit, aby takovéto informace policistům předali. Zároveň žádáme občany o spolupráci při pátrání po neznámém muži a tmavě šedém osobním automobilu.
V případě výskytu osoby odpovídající popisu a stejně tak i vozidla Chrysler, neprodleně informujte policisty prostřednictvím linky 158.

Veškeré takto získané informace mohou výrazným způsobem dopomoci k objasnění případu.

6. ledna 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem