Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Muž doplatil na svou nepozornost

Ústí nad Orlicí - nedávejte zlodějům šanci 

Ilustrační fotoIlustrační foto

     V polovině měsíce ledna si manželský pár z Orlickoústecka vyjel na nákup. Na tom by nebylo nic neobvyklého. Vše probíhalo bez komplikací. Po nákupu si muž s vozíkem přijel až k vozidlu, pánskou koženou tašku s peněženkou si odložil na přední sedadlo a vykládal nákup. Poté jel vozík vrátit. Auto ale nezamkl. Počkal až přijde i manželka a odjeli. Bohužel si hned nevšiml, že mu z předního sedadla taška zmizela. Po čtrnácti dnech už muž věděl, že koženou tašku s peněženkou nenajde. Vše tedy přišel nahlásit na policii. Kromě drobné finanční hotovosti měl muž v tašce doklady, platební kartu a bohužel i PIN k této kartě. Dosud neznámý pachatel už stihl z bankomatů vybrat bezmála třicet tisíc korun. Případem se policisté zabývají.
 
     V letošním roce je to již patnáctý případ odcizené platební karty. Proto se obracíme na občany s upozorněním, aby si své věci lépe hlídali. NEDÁVEJTE ZLODĚJŮM ŠANCI! Pokud jim dáte možnost – otevřené dveře auta, odložené cenné věci viditelně na sedadlech, nebudou váhat a využijí ji.
 
Jak předcházet krádežím věcí z vozidla:
 
- nevystavujte na viditelných místech (sedadlech) peněženky, kabelky, fotoaparáty, notebooky, mobilní telefony a jiné drahé věci
 
- před odchodem od vozidla zkontrolujte uzavření všech oken (i střešního), motorového a zavazadlového prostoru a uzamčení dveří vozidla 
 
- nenechávejte vozidlo odemčené i když se vzdálíte byť na viditelnou vzdálenost s nákupním vozíkem
 
- nenechávejte klíčky v zapalování ani v případě, že si jen na moment něco zařídíte a auto budete mít na dohled
 
- nenechávejte v autě rezervní klíče ani doklady od vozidla
 
     Buďte připraveni a zabezpečte své vozidlo buď mechanickými zabezpečovacími systémy, elektrickými nebo elektronickými bezpečnostními systémy.
Opatrnosti není nikdy dost.
 
5. února 2010
por. Bc. Iveta Lehká
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem