Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Muž do odpadkového koše odhodil nefunkční střelnou zbraň

JIHLAVA: Vysvětlení podal na policejní služebně. 

Ve čtvrtek  24. prosince mezi jednou a druhou hodinou procházeli strážníci městské policie po ulici Jana Masaryka v Jihlavě a všimli si muže, který byl schovaný mezi zaparkovanými automobily. Po projetí policejního vozidla muž vyšel a pokračoval rychlou chůzí směrem k Masarykovu náměstí. Strážníci muže vyzvali, aby zastavil, na což nereagoval. Všimli si, že odhodil do odpadkového koše předmět. Muž poté zastavil.

Strážníci z koše vyndali pletenou čepici a v ní zabalenou střelnou zbraň. Na místo přivolali policisty, kteří muže převezli na služebnu k podání vysvětlení. Kriminalisté muže vyslechli. Do současné doby nebylo zjištěno, že by se muž se zbraní dopustil nějakého trestného činu. Krátkou střelnou zbraň policistům dobrovolně vydal.

Kriminalistický technik ji zajistil, kdy bylo předběžně zjištěno, že se jedná o nefunkční pistoli. Zbraň byla zaslána k provedení odborné expertízy. Po provedení nezbytných úkonů muž z policejní služebny odešel. Původ nefunkční zbraně, okolnosti celé události, to zda nebyl zbraní spáchán trestný čin a zda nedošlo v souvislosti s touto událostí k protiprávnímu jednání bude předmětem dalšího šetření.

vytisknout  e-mailem