Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

MSLH IIHF v ledním hokeji 2024

Ms kraj: Informace k opatření, bezpečnosti, dopravě, preventivní doporučení 

Aktualizace 9. května 2024

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 začíná již zítra

Zítra začíná mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 a Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje připravilo bezpečnostní opatření, které je adekvátní charakteru akce a aktuální bezpečnostní situaci. Budeme se věnovat zejména veřejnému pořádku, ale také majetkové kriminalitě, vandalismu.

Naši policisté budou připraveni poskytnout radu či pomoc návštěvníkům akce přímo na místě samotném.  V blízkosti arény je zřízeno viditelně označené kontaktní centrum – viz. fotografie, ve kterém budou od pátku 10. 5. 2024 policisté po dobu ostravské části mistrovství k dispozici a návštěvníci se na ně mohou s důvěrou obrátit.  

Oblast dopravy – velmi důležité informace

Na mistrovství se policisté připravují samozřejmě i z pohledu dopravy a dopravní obslužnosti, která bude po dobu trvání akce velmi vytížena. Cílem zvýšeného dohledu a dalších aktivit je zajistit plynulost a bezpečnost silničního provozu, a to nejen v krajském městě, ale také v jeho blízkém okolí, tedy v místech, kde se budou hráči i fanoušci pohybovat.

V Ostravě budou dopravní policisté rozmístěni na strategických páteřních křižovatkách – ulice Ruská x Závodní, Rudná x Závodní a obdobných místech tak, aby byla zajištěna maximální koordinace dopravy. V případě potřeby bude probíhat regulace a řízení dopravy. Určitě bychom doporučili všem návštěvníkům, kteří na mistrovství míří vozidly, aby byli trpěliví, ohleduplní a očekávali zvýšený provoz a je vhodné si načasovat příjezd na zápasy s dostatečným předstihem, což může zamezit případnému zpoždění způsobenému komplikací v silničním provozu.

Pro veřejnost je určeno hlavní parkoviště v Dolní oblasti Vítkovic (DOV), k čemuž je uzpůsoben i systém navádění přechodným dopravním značením. Doporučujeme toto využít, jelikož v blízkosti bude po dobu konání mistrovství projíždět speciální tramvajová linka „X“ na trase z centra přes DOV k hale a na vlakové nádraží Ostrava – Vítkovice, která bude posilovat standardní spoje. K dispozici budou v blízkosti haly i parkoviště Ledňáček a Lipový sad, která však nemají takovou kapacitu, jako plocha v DOV.

Policisté budou připraveni usměrňovat provoz dle aktuálního vývoje. Vzhledem k tomu, že při příjezdu či odjezdu návštěvníků může být na některých místech v jednu dobu větší množství automobilů, nelze vyloučit případné dopravní komplikace.

Policisté žádají účastníky silničního provozu, zejména řidiče, aby dbali dopravního značení a pokynů policistů. 

Vzhledem k možné koncentraci vozidel, linek městské hromadné dopravy a chodců apelujeme na všechny, aby věnovali silničnímu provozu maximální pozornost a kromě dodržování pravidel byli vzájemně ohleduplní.

Preventivní doporučení

Fanoušky, kteří se chystají navštívit jakýkoli zápas v ostravské Ostrava Aréně a nedisponují vstupenkou, upozorňujeme, aby se vyvarovali nákupu vstupenek na hokejové zápasy od neznámých osob například v blízkosti sportovní haly a na tzv. černém trhu, včetně nákupu přes neověřené agentury prostřednictvím internetu a sociálních sítí. Nejlepší variantou je využít prodeje výhradně na oficiálních distribučních místech. Platí také ustanovení návštěvního řádu, kde je stanoveno, že vstupenku nelze dále přeprodávat. Vstupenka je cenina požívající ochrany proti padělání a pozměnění, kdy se ve chvíli padělání či pozměnění stává neplatnou.

Doporučujeme všem návštěvníkům, fanouškům, věnovat pozornost informacím uvedeným Mezinárodní federací ledního hokeje – tedy na oficiálních webových stránkách mistrovství https://www.iihf.com/cz/events/2024/wm.

Dále byla zřízena informační linka, na které operátor ostravského Infocentra Věž poskytne obecné informace  související s mistrovstvím světa v ledním hokeji. Tato je k dispozici od začátku mistrovství, tedy 10. května do konce ostravské části mistrovství 23. května 2024 od 08:00 do 22:00 hodin, tel. číslo je +420602712920.

V případě podezření na protiprávní jednání se lze samozřejmě obrátit na linku 112 nebo 158 či na policisty na místě samém.

Přejeme všem hokejovým fanouškům a návštěvníkům, aby si akci užili a odcházeli jen s příjemnými zážitky. 

mjr. Bc. Pavla Jiroušková

por. Mgr. Soňa Štětínská

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informace ze dne 24. dubna 2024

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje připravuje vzhledem k Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024, které proběhne také v Ostravě ve dnech 10. až 23. května 2024, bezpečnostní opatření, které bude adekvátní charakteru akce a aktuální bezpečnostní situaci. Jedná se o akci velkého rozsahu s mezinárodní účastí, která klade obecně na policii vyšší nároky.  Budou nasazeni policisté ze všech služeb, tedy jak dopravní, tak pořádkové, kriminální a cizinecké. V terénu budou rovněž příslušníci antikonfliktního týmu. Spolupracovat budeme samozřejmě i s celostátními útvary policie, jako jsou například pyrotechnická, letecká, ochranná služba a taky s dalšími zainteresovanými subjekty, kterých se mistrovství týká.

Budeme se věnovat veřejnému pořádku, majetkové kriminalitě, vandalismu, ale také dopravě, jelikož v této oblasti očekáváme abnormální zatížení. Zvýšenou pozornost budeme věnovat nejen místu a okolí, kde se odehrají zápasy, ale například i letišti a vlakovým, autobusovým nádražím, přepravním trasám a místům, kde se bude pohybovat větší množství osob, např. veřejné produkce. To vše za maximálního využití dostupného technického vybavení. 

Moravskoslezští policisté nebudou suplovat pořadatelskou službu, která zajišťuje bezpečnostní procedury při vstupu do arény a bezpečnost ve fanzónách.  

Informace Policejního prezidia ČR k připravenosti policie na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024 naleznete v tiskové zprávě zveřejněné na  https://www.policie.cz/clanek/mistrovstvi-sveta-iihf-v-lednim-hokeji-2024.aspx.

Naši policisté budou připraveni poskytnout radu či pomoc návštěvníkům akce přímo na místě samotném. V blízkosti arény bude zřízeno viditelně označené kontaktní centrum, ve kterém budou policisté po dobu mistrovství k dispozici a návštěvníci se na ně mohou s důvěrou obrátit.  

Oblast dopravy – důležité informace
Na mistrovství se policisté připravují samozřejmě i z pohledu dopravy a dopravní obslužnosti. Cílem zvýšeného dohledu a dalších aktivit je zajistit plynulost silničního provozu, a to nejen v krajském městě, ale také v jeho blízkém okolí, a to v místech, kde se budou hráči i fanoušci pohybovat.

V Ostravě budou dopravní policisté rozmístěni na strategických páteřních křižovatkách a obdobných místech tak, aby byla zajištěna maximální koordinace dopravy.  Pro veřejnost je určeno hlavní parkoviště v Dolní oblasti Vítkovic (DOV), k čemuž  bude uzpůsoben i systém navádění přechodným dopravním značením. Doporučujeme toto využít, jelikož v blízkosti bude po dobu konání mistrovství projíždět speciální tramvajová linka „X“ na trase z centra přes DOV k hale a na vlakové nádraží Ostrava – Vítkovice, která bude posilovat standardní spoje. K dispozici budou v blízkosti haly i parkoviště Ledňáček a Lipový sad, která však nemají takovou kapacitu, jako plocha v DOV.

Policisté budou připraveni usměrňovat provoz dle aktuálního vývoje. Vzhledem k tomu, že při příjezdu či odjezdu návštěvníků může být na některých místech v jednu dobu větší množství automobilů, nelze vyloučit případné dopravní komplikace.

Policisté žádají účastníky silničního provozu, zejména řidiče, aby dbali dopravního značení a pokynů policistů.  Také z hlediska dopravy je vhodné si načasovat příjezd na zápasy s dostatečným předstihem, což může zamezit případnému zpoždění způsobenému komplikací v silničním provozu.

Vzhledem k možné koncentraci vozidel, linek městské hromadné dopravy a chodců apelujeme na všechny, aby věnovali silničnímu provozu maximální pozornost a kromě dodržování pravidel byli vzájemně ohleduplní.

Preventivní doporučení
Akce s velkým počtem osob s sebou může přinést i příležitosti pro nekalou hru – ať již týkající se krádeží, překupníků se vstupenkami či dalšími událostmi, které se mohou během chvíle změnit v nepříjemný zážitek. Jak tomu předejít? Preventivní rady i krátká edukační videa můžete zhlédnout na  https://www.policie.cz/clanek/mistrovstvi-sveta-v-lednim-hokeji-2024.aspx. Na tomto odkaze naleznete také informace v několika jazykových mutacích (ČJ, AJ, NJ, POL). Informační materiály v tištěné podobě budou distribuovány na místa, kde je předpokládaný pohyb fanoušků a návštěvníků (např. MHD Ostrava, Forum Nová Karolina).

Fanoušky, kteří se chystají navštívit jakýkoli zápas v ostravské Ostravar Aréně a nedisponují vstupenkou, upozorňujeme, aby se vyvarovali nákupu vstupenek na hokejové zápasy od neznámých osob například v blízkosti sportovní haly a na tzv. černém trhu, včetně nákupu přes neověřené agentury prostřednictvím internetu a sociálních sítí. Nejlepší variantou je využít prodeje výhradně na oficiálních distribučních místech. Platí také ustanovení návštěvního řádu, kde je stanoveno, že vstupenku nelze dále přeprodávat. Vstupenka je cenina požívající ochrany proti padělání a pozměnění, kdy se ve chvíli padělání či pozměnění stává neplatnou.

Doporučujeme všem návštěvníkům, fanouškům, věnovat pozornost informacím uvedeným Mezinárodní federací ledního hokeje – tedy na oficiálních webových stránkách mistrovství https://www.iihf.com/cz/events/2024/wm. Zde jsou mimo jiné zveřejněny informace například o vstupních bezpečnostních kontrolách, pravidlech chování v hale, zakázaných předmětech, včasném příjezdu k místu konání zápasu tak, aby bylo možné v dostupném čase zajistit bezpečnostní opatření učiněná při vstupu do haly a podobně. 

Přejeme všem hokejovým fanouškům a návštěvníkům, aby si tuto akci užili a odcházeli jen s příjemnými zážitky.

mjr. Bc. Pavla Jiroušková
por. Mgr. Soňa Štětínská
oddělení tisku, 24. dubna 2024

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem