Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Možná rád rozbaluje balíčky…

Frýdecko-Místecko - krádeže objasněny. 

Spolupráce třineckých policistů a kriminalistů vedla k objasnění několika krádeží, ke kterým došlo během necelého jednoho měsíce v Třinci. Vyhodnocení kamerových záznamů, výslechy osob a další zjištěné poznatky nasměrovaly policisty ke konkrétní osobě.

Dnes již obviněný 27letý muž si měl v prvním případě pod smyšlenými údaji objednat a na dobírku nechat doručit na jedno z výdejních míst v Třinci zboží, konkrétně dvoje sluchátka v hodnotě necelých 10 tisíc korun. Když si přišel balík vyzvednout, chtěl po prodavači, aby mu ho ukázal s tím, že si chce zkontrolovat správnost zásilky. Poté, co prodávající nadzvedl balík z pultu, mu měl muž zásilku vytrhnout z rukou a se slovy „dík, na shledanou“ utéct z místa pryč.

O tři dny později v nočních hodinách se měl muž vydat k jednomu z nákupních center, kde se nachází samoobslužné výdejní místo určené pro zásilky. Zde měl vypáčit plechová dvířka u 37 boxů a z některých pak odcizit náhodné balíčky, ve kterých se nacházel například fotoaparát, sluchátka, oblečení, ale také doplňky stravy či dětské boty. Na odcizených věcech tak měl způsobit škodu přes 13 tisíc korun a poškozením výdejního zařízení téměř 39 tisíc korun.

Po několika dnech, kdy již zřejmě upustil od balíků a zásilek, měl v nočních hodinách vstoupit na zahradu jednoho z rodinných domů. Z neuzamčené hospodářské budovy měl pak mimo jiné odnést výčepní zařízení, televizor či aku vrtačku, vše v celkové hodnotě přes 15 tisíc korun.

Muž měl většinu odcizených věcí rozprodat náhodným osobám. S výčepním zařízením zřejmě neuspěl, a tak se s ním vydal do zastavárny, kde jej zastavil za několik tisíc korun.

Třinečtí kriminalisté muže v těchto dnech obvinili hned z několika trestných činů, a to krádeže, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a legalizace výnosů z trestné činnosti, za což hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Při výslechu se obviněný ke skutkům doznal, dokonce poškozeným uhradil vzniklou škodu.

nprap. Bc. Kateřina Kubzová
oddělení tisku
5. dubna 2024

vytisknout  e-mailem