Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Motorkářská sezona končí

ÚSTECKÝ KRAJ - Dopravně preventivní akce zaměřena na motorkáře 

Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje, odbor dopravní policie společně s preventivně informačním oddělením, připravilo dopravně preventivní akci zaměřenou na dodržování pravidel silničního provozu motocyklisty, kteří patří i se svými spolujezdci k nejohroženější skupině motorizovaných účastníků silničního provozu.
 
Preventivní akcí policisté krajského ředitelství reagovali na stále se zhoršující statistiky dopravních nehod, při nichž umírají motocyklisté. V loňském roce řidiči motocyklů zavinili v Ústeckém kraji celkem 120 nehod, což je o 18 nehod více, než v roce 2010, při kterých bylo 7 osob usmrceno (+5), 20 osob zraněno těžce (+5) a 69 zraněno lehce (+3). Motocyklisté zavinili celkem 13 nehod pod vlivem alkoholu (+7). Nejčastějšími příčinami těchto dopravních nehod je nepřiměřená rychlost a nesprávný způsob jízdy.
 
Akce se uskutečnila v sobotu 8. září 2012 v obci Cínovec na silnici I/8 za účasti kolegů ze saské policie, regionálního zástupce BESIP a o.s. Stop nehodám.
 
Cílem akce bylo preventivní působení na řidiče motocyklů a jejich spolujezdce ke zvýšení jejich bezpečného chování v silničním provozu, zejména osvětou na téma aktivní a pasivní bezpečnosti. Policie ČR motorkářům také nabídla informační servis ve vztahu k bodovému systému a k postupu policie při  vymáhání práva u přestupků motorkářů.
 
 
 por. Jana Matonohová
 12. září 2012
 
Fotogalerie zde

vytisknout  e-mailem