Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Motorkáři na silnicích

Dnes 25. července 2012 se uskutečnila další ze série tiskových konferencí ředitelství služby dopravní policie. 

Tématem tiskové konference byla „Prázdninová nehodovost a motorkáři“. Na toto velmi aktuální téma se s médii sešli ředitel služby dopravní policie, plk. Ing. Leoš Tržil, Mgr. Zuzana Strnadová z Centra dopravního výzkumu Brno a lektor motoškoly Automotodromu Brno pan Josef Šiler.
 
Nejohroženější skupinou motorizovaných účastníků silničního provozu jsou motocyklisté a jejich spolujezdci. Ne vždy se chovají v provozu správně, ale také ne vždy se chovají správně ostatní k nim. Rozborem a příčinami dopravních nehod motocyklistů se ve své prezentaci věnoval, ředitel služby dopravní policie plk. Ing. Leoš Tržil. Přítomné novináře seznámil s aktuální situací na silnicích. Upozornil na nejrizikovější místa dopravních nehod motorkářů a informoval o možnosti zlepšení této situace. Hlavními příčinami dopravních motorkářů jsou zejména rychlost, přednost a způsob jízdy. Vzhledem k závažnosti a aktuálnosti problematiky policie zaměřuje své aktivity v tuto dobu právě na motorkáře.  Jedná se především o různé preventivní a cílené dopravně bezpečnostní akce.
 
Zástupkyně Centra dopravního výzkumu Mgr. Zuzana Strnadová představila testy bezpečné jízdy ovládání vozů nebo motorek, které by měly být součástí nové strategie Ministerstva dopravy, jak vyučovat žáky autoškoly. Lektor motoškoly Automotodromu Brno a bývalý závodník Josef Šiler pak upozornil na nejčastější chyby motorkářů.
 
Prezentace z tiskové konference naleznete níže.
 
 
nprap. Bc. Štěpánka Zatloukalová
tisková mluvčí Policejního prezidia ČR
25. července 2012
 

vytisknout  e-mailem