Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Motocyklista vypátrán

PARDUBICKO – Od jedné dopravní kolize ujel, od té druhé, mu to zranění nedovolilo. 

Foto PČRFoto PČRFoto PČRFoto PČRMinulý týden jsme vás informovali o dopravní kolizi osobního vozidla s motocyklem na Lanškrounsku, od které „motorkář“ ujel. Více informací si můžete přečíst v tiskové zprávě zde.

Řidiče motocyklu se nám podařilo vypátrat díky spolupráci s pardubickými dopravními kolegy. Ti řešili havárii motocyklu na silnici I. třídy č. 35 mezi Holicemi a obcí Chvojenec. Řidič cizí státní příslušnosti jedoucí na motocyklu BMW 1200 se na přímém úseku komunikace dostatečně nevěnoval řízení, sjel vpravo mimo vozovku, v silničním příkopu zavadil podvozkovou částí motocyklu o betonový mostek a následně havaroval. Při dopravní nehodě utrpěl zranění, se kterým byl rychlou lékařskou pomocí transportován do nemocnice. Dechovou zkouškou na alkohol kolegové vyloučili, že by řidič pil před jízdou alkoholické nápoje. Škodu vyčíslili na 101 tisíc korun.

Za přestupek v dopravě mu udělili pokutu. Pardubičtí a orlickoústečtí policisté v rámci šetření dopravního incidentu na Lanškrounsku zajistili od motocyklisty jeho přiznání a přestupkové jednání oznámili příslušnému správního orgánu k projednání.

13. června 2019
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem