Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Prevence

Oddělení prevence Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje systematicky zastřešuje veškeré preventivní aktivity na jednotlivých územních odborech a Městském ředitelství policie Ostrava. 

Oddělení prevence Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje systematicky zastřešuje veškeré preventivní aktivity na územních odborech a Městském ředitelství policie Ostrava.

Na těchto stránkách naleznete ucelené informace o preventivních aktivitách a projektech oddělení tisku a prevence s nabídkou besed a přednášek pro každou cílovou skupinu, včetně témat a časové dotace.

Projekty Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje:


„Policejní pohádky“ – kniha Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje s 16 pohádkami (příběhy) určená předškolákům a mladším žákům. Cílem této knižní publikace je seznámit děti se zásadami bezpečného chování a posílit jejich právní vědomí. Kniha obsahuje také CD s namluvenými pohádkami. Více informací o projektu naleznete v tomto odkazu: http://www.policie.cz/policejni-pohadky.aspx.

„Kdo s koho“ - preventivně informační kampaň Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje k prevenci majetkové kriminality. Cílem kampaně je apelovat na širokou veřejnost, aby dbala základních zásad bezpečného nakupování, tak aby se nestala obětí majetkové trestné činnosti. Více o kampani naleznete v tomto odkazu: http://www.policie.cz/clanek/kdo-s-koho.aspx.

„Bereš? Zemřeš!!“ -  informační kampaň Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, jejímž cílem je upozornit především mládež na rizika spojená s užíváním omamných a psychotropních látek a také posílit jejich právní vědomí týkající se problematiky drog. Podrobnější informace o této kampani včetně doprovodného materiálu v podobě letáků, plakátů, audispotů a videospotu naleznete v  tomto odkazu: http://www.policie.cz/docDetail.aspx?docid=22132115&docType=ART.

"Pracovní listy - Prevence pro všechny" - k jednotlivým besedám na různá témata používáme pracovní listy. Více na odkazu: http://www.policie.cz/clanek/prevence-pro-vsechny-835069.aspx , které navazují i na projekty "Bereš, zemřes!!" nebo "Poldík Webík 2.0".

"Policejní antistresové omalovánky" - publikace obsahující unikátní kresby s policejní tématikou, ale také informace k jednotlivým projektům Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, stejně tak kontaktní údaje na jednotlivé skupiny tisku a prevence. Více informací naleznete v odkazu: http://www.policie.cz/clanek/policejni-antistresove-omalovanky.aspx.

"Černá kronika aneb ze soudních síní" - kniha Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje určená seniorům. Obsahuje 12 příběhů zachycujících nejčastěji páchanou trestnou činnost na seniorech a také poučení, jak se zachovat v krizových situacích, popřípadě jak se jim vyhnout. Více informací o publikaci naleznete v odkazu: http://www.policie.cz/clanek/cerna-kronika-aneb-ze-soudnich-sini.aspx.

"Učíme se s Honzíkem aneb Policejní pohádky hrou" -  didaktická hra Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje seznamující děti se zásadami bezpečného chování. Hra je určena dětem prvního stupně základních škol. Je založena na principu otázek a odpovědí v krizových situacích, kterým děti mohou čelit. Více informací o nové hře naleznete v odkazu: http://www.policie.cz/clanek/novinka-v-oblasti-vychovy-deti.aspx.

"Na policejní služebně" -  hra Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje. Jedná se o takzvanou vylamovačku, která je určena dětem od 3 let věku. Měla by je seznámit se zásadami bezpečného chování a současně jim, ale také dospělým, přiblížit každodenní službu policistů. Více informací o nové hře naleznete v tomto odkazu: http://www.policie.cz/clanek/novinka-v-oblasti-prevence.aspx.

"Nebuďte neviditelní" - informační kampaň Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, jejímž cílem je upozornit na důležitost používání reflexních prvků, a to nejen mimo obec. Více informací o kampani naleznete na: https://www.policie.cz/clanek/nebudte-neviditelni.aspx a  https://www.policie.cz/clanek/nebudte-neviditelni-726534.aspx.

Celorepublikové každoročně probíhající preventivní akce:

„Zebra se za Tebe nerozhlédne!“– dopravně preventivní akce zaměřená na bezpečnost chodců v silničním provozu. Akce je zaměřená na pozitivní ovlivňování chodců a na odbourání mýtu o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce. Více informací o podzimním kole této akce v nové podobě naleznete v odkazu: https://www.policie.cz/clanek/zebra-se-za-tebe-nerozhledne-904108.aspx

„Řídím, piju nealko pivo“– dopravně preventivní akce ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven a oddělením BESIP Ministerstva dopravy. Cílem této akce je zvýšení bezpečnosti silničního provozu a snížení rizika dopravních nehod zapříčiněných osobami pod vlivem alkoholu. Na stanovištích jsou řidiči po provedení silniční kontroly odměňování za nepožití alkoholu nealkoholickým pivem a alkotestem. Více informací o jarním kole této akce naleznete v tomto odkazu: http://www.policie.cz/clanek/bezpecnost-na-silnicich-o-velikonocich.aspx.

                                                                                                                email: krpt.prevence@pcr.cz
KŘP Moravskoslezského kraje, oddělení prevence, ul. Špálova 820/3, Ostrava

Prevence v roce 2018
Prevence v roce 2015
Prevence ve školním roce 2015/2016

Prevence v médiích: 21. 11. 2019 TV Polar - Magizín 112 ("Zabezpečení chat - aplikace Zabezpečte se") - do 02:06 minut
                                    14. 11. 2019 ČT - Studio 6 ("Nebuďte neviditelní!") - stopáž od 37:06 minuty, 
                                    16. 10. 2019 TV Polar ("Nebuďte neviditelní!")
                                   
30. 05. 2019 TV Polar - Magazín 112 ("Den s ostravskou policií") - stopáž 07:16 - 09:34 minut
                                    27. 05. 2019 ČT - pořad Na stopě ("Pomněnkový den")
                                    11. 04. 2019 TV Polar ("Černá kronika")
                                    07. 03. 2019 TV Polar("Policejní pohádky" - čtení dětem Ostrava)
                                    
                                    23. 11. 2018 ČT - Události v regionech Ostrava ("Kdo s koho")
                                    02. 05. 2018 TV Polar ("Černá kronika")
                                    23. 04. 2018 TV Polar (Novinka - hra "Na policejní služebně")
                                    
19. 03. 2018 TV Polar ("Policejní pohádky" - čtení dětem Frýdek-Místek)

                                    22. 11. 2016  Právní okénko LTV ("Kdo s koho")
                                    10. 11.  2016 Magazín 112 (TV Polar) ("Černá kronika") - stopáž od 03:00 minuty
                                    20. 10.  2016 Magazín 112 (TV Polar) ("Moravskoslezská prevence") - stopáž 2:44 minut 
                                    30. 06.  2016 Magazín 112 (TV Polar) ("Bereš? Zemřeš!!")   
                                    23. 06.  2016 Magazín 112 (TV Polar) ("Poldík Webík 2.0 aneb lapeni síti")
                                    27. 05.  2016 Dobré ráno (ČT 2) - živý vstup 1živý vstup 2 ("Poldík Webík 2.0 aneb lapeni síti")

                                    08. 12. 2015 POLAR - host dne ("KDO S KOHO")
                                    17. 8. 2015 TV RELAX (POHODA) - REGIONÁLNÍ ZPRÁVY - prevence BESIP
                                    15. 8. 2015 FABEX - MAGAZÍN OSTRAVSKO popř. VIDEO KE STAŽENÍ ZDE,
                                    21. 7. 2015 Dobré ráno (ČT 2) - živý vstup 1živý vstup 2                                    

vytisknout  e-mailem