Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

MOR 2013: Víkend ve Vizovicích

ZLÍNSKO: Policisté se nenudili, uchránili stanová městečka. 

Desítky policistů opět zajišťovaly veřejný pořádek a bezpečnost na silnicích v okolí areálu místní likérky, kde se konal tradiční rockový festival Masters of Rock. Náš dohled se týkal nejen nejbližšího okolí, ale i centra města a příjezdových komunikací. Bohužel i letos někteří řidiči zariskovali a vydali na cesty pod vlivem alkoholu. Většinou se však výsledné hodnoty nedostaly přes promile alkoholu v dechu. Ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky jsou dva řidiči, kteří nadýchali nad jedno promile. Mezi nimi je i šestapadesátiletý muž z Olomoucka. Ten v neděli dopoledne během silniční kontroly nadýchal 1,34 promile alkoholu. Ještě o něco více, přesně 1,48 promile, nadýchal o dvacet let mladší řidič z Bučovic. Stalo se tak v sobotu v osm hodin ráno.

Preventivní kontroly a naše časté návštěvy ve stanových městečkách se vyplatily. Boj proti zlodějům byl úspěšný. Po sérii krádeží během prvního dne festivalu, kdy se ztratily věci z dvanácti stanů, se policistům svou aktivitou v okolí stanových městeček podařilo tento nešvar téměř úplně eliminovat.
Pochopitelně se naše hlídky neustále potýkaly s drobnými potyčkami, majetkovými přestupky, ale i s případy rušení nočního klidu či výtržnictví. Dobrou práci odvedli i policisté, kteří v noci ze soboty na neděli pátrali po cizinci, kterého pohřešovali jeho přátelé. Ačkoliv se zdálo, že v areálu s mnohatisícovým davem oblečeným ve velmi podobném oděvu je prakticky nemožné, opak byl pravdou. Policistům se pohřešovaného podařilo najít již hodinu po oznámení. Byl naprosto v pořádku a spokojeně se bavil u jednoho z mnoha stánků s občerstvením.
Víkend bohužel přinesl i nešťastnou událost v podobě pokusu o sebevraždu. K tomu došlo v neděli krátce po poledni u jednoho ze stánků s občerstvením. Pětačtyřicetiletý muž se několikrát bodnul do krku. Způsobil si těžká zranění, která museli ošetřit lékaři v Baťově nemocnici ve Zlíně.
 
 15. července 2013, mjr. Ing. Jana Macalíková, nprap. Petr Jaroš

vytisknout  e-mailem