Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

MOR 2013: Pondělní rozjezd ve znamení zbytkového alkoholu.

ZLÍNSKO: Zbytečný "zbytkáč" se prodraží...  

V průběhu letošního Masters of rock se nestaly žádné fatální události, jak tomu bylo například v loňském roce, kdy na zástavu srdce zemřel mladý muž. Až na některé výjimky můžeme mluvit o klidném ročníku.

Mezi zmíněné excesy patří například pokus o sebevraždu. V neděli odpoledne se pětačtyřicetiletý muž několikrát bodnul do krku nožem s dvaceti centimetrovou čepel. Musel podstoupit operaci v Baťově nemocnici. Důvody, proč to udělal, i to, zda byl opilý nebo pod vlivem nějakých drog, teprve zjišťujeme.
Každoročně tento festival provází kontroly řidičů na alkohol. Policejní hlídky jsou v průběhu festivalu a zejména pak při pondělním rozjezdu rozestavěny tak, aby zastavily co největší počet osobních aut. Každý zastavený řidič musel projít dechovou zkouškou. Udělali jsme jich od čtvrtku do pondělního odpoledne několik stovek. Z toho jsme nachytali necelých dvacet řidičů pod vlivem alkoholu. Většinou se jednalo o dechové zkoušky do jednoho promile, tedy přestupky, za které však hrozí nemalé sankce: pokuta ve výši deset a dvacet tisíc korun a až jednoletý zákaz řízení. Až jednoleté vězení pak hrozí dvěma mužům, kteří nadýchali přes jedno promile a jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Muž z Bučovic v sobotu ráno nadýchal 1,48 promile. V pondělí ho policisté zastavili znovu. Opilý už nebyl, nicméně se dopustil jiného deliktu – řídil bez řidičského průkazu, o který přišel právě kvůli své sobotní chybě.
Desítky řidičů využily možnosti přijít si udělat dechovou zkoušku na obvodní oddělení ve Vizovicích. Ti pak měli jistotu, že už za volant mohou sednout zcela beztrestně a především bezpečně.
 
15. července 2013, mjr. Ing. Jana Macalíková

vytisknout  e-mailem