Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Mokro, smyk, nehoda

ORLICKOÚSTECKO – Časté nehody na mokré vozovce. 

Za uplynulý měsíc máme v našem regionu evidován nárůst dopravních nehod, jízdy řidičů nepřiměřenou rychlostí na mokré vozovce, kteří ve smyku narazili do stromu, pařezu, dopravní značky, betonového mostku a výčtem nabouraných věcí bych dále mohla pokračovat.

Ze všech nám oznámených vybírám jednu z uplynulého víkendu. Jednadvacetiletý řidič osobního automobilu značky BMW 320 jedoucí v sobotu 3. listopadu 2018 krátce před devátou hodinou večerní po ulici Pardubická v Chocni, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy. Při projíždění pravotočivé zatáčky dostal na mokrém povrchu komunikace s autem smyk, vjel vlevo mimo komunikaci, tam nejprve narazil do sloupu veřejného osvětlení, pak do vzrostlého stromu a s BMW skončil na střeše. Řidič a dva spolujedoucí ve věku 21 a 18 let byli se zraněními převezeni rychlou lékařskou pomocí do nemocnice, naštěstí bez nutné hospitalizace. U řidiče jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol a test na přítomnost návykových látek s negativním výsledkem. U BMW jsme pro závady způsobené nehodou zadrželi osvědčení o registraci vozidla. Škoda byla předběžně vyčíslena na 65 tisíc korun.

Řidiči pozor! Na mokré vozovce je lépe spěchat pomalu, příliš těžká noha na plynu, může vést k podobné dopravní události. 

5. listopadu 2018
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem