Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Moderní babička dveře neotevřela

PARDUBICE - V neděli měla jedna nejmenovaná rodina veliké obavy o 80letou babičku z Pardubic. Obě dcery žijící v jiném okrese se jí nemohly celý den dovolat, do místa jejího bydliště vyslaly vnučku, ale ta se na její dveře neodbouchala, proto jim nezbylo nic jiného, než vytočit tísňovou linku 158 s podezřením na vážné zranění, nebo úmrtí. Tyto obavy se nenaplnily, ale vysvětlení, proč neslyšela bouchání na dveře, všechny překvapilo. 

Rodina od prvopočátku tvrdila, že babička je aktivní a s ničím se neléčí. Dcery i vnučka měly pravdu. Babička je opravdu čilá důchodkyně, která bouchání na dveře neslyšela jen proto, že na uších měla po celý den sluchátka, ve kterých poslouchá oblíbené pořady.  Přítomnost policistů přede dveřmi ji dost překvapila, ale jakmile ji řekli, co se stalo a proč měly dcery a vnučka obavu o její stav, ihned pochopila a  uvědomila si, že zapomněla nabít telefon.

Hasiči už pro otevření bytu potřeba nebyli, rodina si oddechla a všichni se nakonec mohli pousmát i souhlasit, že tato babička má na svůj věk opravdu spoustu elánu, o čemž svědčí i samotné užívání této techniky. Určitě nám dáte za pravdu, že nedoslýchavost skrz sluchátka v momentě poslechu hudby je častější problém u teenagerů, zatímco u starších seniorů rodiny řešívají spíše nedoslýchavost, se kterou nepomáhají sluchátka, ale různá naslouchátka.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
6. dubna 2021

vytisknout  e-mailem