Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Mladý zloděj má na svědomí 12 trestných činů

VSETÍNSKO: Hrozí mu až pětiletý trest odnětí svobody. 

Vsetínští kriminalisté vypátrali a obvinili muže, který kradl především kola a naftu z vozidel na Valašskomeziříčsku. Za půl roku se dopustil 12 trestných činů se škodou přesahující 90 tisíc korun.

Čtyřiadvacetiletého muže ze Zubří policisté viní z krádeží čtyř jízdních kol, která kradl z chodeb domů nebo i přímo ze stojanů na ulicích, přičemž všechna kola byla uzamčena lankovým zámkem. Nejdražším úlovkem pro něj bylo kolo s elektropohonem za 18 000 korun, které odcizil ve Valašském Meziříčí. Celkem pětkrát se vydal krást naftu, a to do Vidče, Val. Meziříčí, Zubří a Kelče. Z autobusů, nákladní Tatry a minibagru odsál celkem 360 litrů nafty. Dále má mít na svědomí krádež elektromotoru ze vstupní brány u základní školy, vloupání do lesního stroje v Zubří, odkud odcizil el.nářadí, vloupání do čerpací stanice, ze které odnesl nealko nápoje a vniknutí do dvou garáží, kde ukradl měděné plechy, autovysavač a stolní autovrtačku. Odcizené věci prodal, naftu použil do svého vozidla.

Mladý muž má v rejstříku trestů už 5 záznamů, trestaný byl především za majetkovou trestnou činnost. Kriminalisté ho před pár dny obvinili z trestného činu krádeže, za který mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

18. srpna 2017, mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem