Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Mladý muž byl zadržen

ÚSTÍ NAD ORLICÍ – vlezl do prodejny a třech vozidel  

     Ještě než stihl majitel uvítat první zákazníky, navštívil jeho prodejnu se sportovními potřebami v Ústí nad Orlicí nezvaný host. Z neděle na pondělí rozbil rám výlohy a vlezl dovnitř. Sebou pak odnesl batohy, mikiny, peněženky a další věci, vše za bezmála padesát tisíc korun. V souvislosti s tímto případem policisté včera krátce po osmé hodině večer zadrželi 27letého muže, který si pro svůj lup dojel do okresního města až z Teplic. I přesto, že od krádeže uplynula velmi krátká doba, stihl většinu věcí prodat a získané peníze utratit.

Fotografie z případu vloupání do prodejny v Ústí nad Orlicí. Po kliknutí na miniaturu se vám objeví detail.

     V průběhu šetření ale vyšlo najevo, že toho má pravděpodobně na svědomí za velmi krátkou dobu daleko více. Veškerou svoji protiprávní činnost soustředil přímo do okresního města Ústí nad Orlicí. Podle dosavadního šetření to byl s největší pravděpodobností právě on, kdo se vloupal do zaparkovaného fordu. Uvnitř našel zlatý snubní prsten a elektronickou navigaci, vše za 4,5 tisíce korun. Na voze způsobil škodu za dalších 2,5 tisíce.

     O vloupání do osobního vozu značky Renault Megane, který si koncem února majitel zaparkoval u plaveckého bazénu v okresním městě, jsme vás již informovali (více zde). I tehdy se z auta ztratila navigace. Poškozením vozu ale vznikla majiteli škoda za patnáct tisíc korun.

     Dalším případem, ze kterého je mladý muž obviněn, je vloupání do osobního automobilu značky Fiat Doblo, ke kterému došlo v sobotu před jedním z hotelů v Ústí nad Orlicí. Z auta zmizela navigace, závodní lyžařské boty, sjezdové lyže, lyžařské oblečení a další věci, vše za bezmála třicet tisíc korun. Ani tentokrát nezůstalo auto bez poškození. U tohoto vozu byla škoda vyčíslena na více než šest tisíc. 

 

Zajištěné věci

     Případ ale ještě není ani zdaleka uzavřen. Mladému muži policisté sdělili podezření ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci, za které mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

2. března 2010
nprap. Eva Sichrová
tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem