Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Mladý cizinec nerespektoval naše zákony

SVITAVSKO - Způsobil škodu za více jak 30 tisíc korun. 

zadrženýIlustrační fotoDnes jsme sdělili podezření ze dvou přečinů devatenáctiletému cizinci, kterých se měl dopustit ve třech případech. Měl se dopustit krádeže a porušování domovní svobody. Za svůj cíl si v květnu poprvé vybral rodinný dům v obci Telecí na Svitavsku, kde jeho prostředí znal z minulosti. Poprvé měl využít neuzamčených hlavních dveří a odcizit z obytné části domu 20.000 korun v hotovosti.

Pak včerejšího dne byl jeho cílem stejný rodinný dům, kdy si měl vzít na pomoc nalezený žebřík a dostat se do domu přes půdní prostor. V obytné části následně odcizil peníze v cizí měně v hodnotě 2.500 korun a dále šperky v hodnotě 600 korun. Pak ve stejný den, ještě jednou vzal za kliku vedlejší nemovitosti, a přes neuzamčené dveře do něj vnikl. Z obytné části domu měl odcizit finanční hotovost a věci v hodnotě převyšující částku 5.700 korun. Součtem způsobil škodu za více jak 30.000 korun obyvatelům obou nemovitostí.

Díky všímavosti občanů, byl chvíli po posledním skutku naší hlídkou zadržen i s odcizenými věcmi. V případě prokázání viny před soudem mladému cizinci hrozí až dva roky strávené za mřížemi.

6. června 2018
nprap. Bc. Ondřej Zeman
tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem