Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Mladoboleslavští policisté znovu kontrolovali ubytovny

MLADOBOLESLAVSKO - Nyní se zaměřili na Mnichovo Hradiště 

Minulý týden, ve čtvrtek 23. září 2021 zrealizovali policisté Obvodního oddělení Mnichovo Hradiště bezpečnostní opatření zaměřené na kontrolu ubytoven a v nich žijících osob v Mnichově Hradišti. 

Ten týden to bylo již druhé opatření v pořadí, první kontroly ubytoven proběhly v úterý 21. září v Mladé Boleslavi a Nové Vsi - Branžeži.

Kontroly proběhly v součinnosti s Cizineckou policií Mladá Boleslav a Městskou policií Mnichovo Hradiště a policisté během tohoto opatření  zakontrovali  6 ubytovacích zařízení, 52 osob a jedno motorové vozidlo.

Při kontrolách se zaměřili na to, zda se v ubytovnách nenachází osoby, které jsou vedené v celostátním pátrání, a také na to, zda cizinci mají platné doklady opravňující je k pobytu na území České republiky, ale i na to, zda provozovatelé ubytoven plní řádně povinnosti, které jim ukládá zákon.

Ani v jednom případě policisté u cizinců problém s doklady, nebo s povolením k pobytu nezjistili a nezaznamenali ani žádné jiné přestupkové jednání nebo trestnou činnost. Lze tedy konstatovat, že celé bezpečnostní opatření proběhlo v naprostém pořádku.
 

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí
29. září 2021  

Policejní hlídky se zaměřily na výskyt hledaných a pohřešovaných osob, u cizinců dále kontrolovaly platné doklady opravňující je k pobytu na území České republiky a také na to, zda provozovatelé ubytoven plní řádně povinnosti, které jim ukládá zákon.

vytisknout  e-mailem