Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Mladistvé dívky popíjely alkohol

KROMĚŘÍŽSKO: Předali jsme je rodičům. 

V sobotu v nočních hodinách proběhla v teritoriu hulínských policistů akce, která byla zaměřena na dodržování zákazu podávání alkoholu mladistvým či nezletilým. Policisté z Obvodního oddělení v Hulíně se zaměřili na předem vytipovaná restaurační zařízení ve městě a okolních obcích, ale i na městské parky, dětská hřiště a místa, kde se schází mládež. Během nočních hodin jsme zkontrolovali dvanáct mladistvých. U třech z nich byla dechová zkouška na alkohol pozitivní. Jednalo se o tři sedmnáctileté dívky. Dvě z nich nadýchaly do jednoho promile, u třetí přístroj naměřil nad jedno promile. Podnapilé děti jsme následně  předali rodičům. Přestupková jednání osob, které dětem alkohol podaly, bude řešit správní orgán.

V rámci této akce jsme také přijali oznámení, že skupina mladých lidí v ulici Záhlinická v Hulíně kope do odpadkových košů. Hlídka, která dorazila na místo, zjistila, že jednadvacetiletý mladík vyvrátil přenosnou značku a dva odpadkové koše. Znečistil tak veřejné prostranství. Žádnou škodu na majetku ale nezpůsobil. Přesto se dopustil přestupkového jednání, a to proti veřejnému pořádku. Také jeho bude řešit správní orgán.

Obdobné policejní akce rozhodně nejsou ojedinělé a poměrně často probíhají na různých místech v rámci celého okresu Kroměříž.

17. srpna 2020, por. Mgr. Simona Kyšnerová

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem