Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Mladík usmrtil nožem svého otce

KROMĚŘÍŽSKO: Hrozí mu až 18letý trest odnětí svobody. 

Krajští zlínští kriminalisté obvinili včera ze zvlášť závažného zločinu vraždy jedenadvacetiletého mladíka, který 1. ledna nožem usmrtil svého otce. Mladíkovi hrozí až osmnáctiletý trest odnětí svobody.

K incidentu došlo první lednový den v rodinném domku v obci na Holešovsku, když se mladík krátce po třetí hodině ranní vrátil ze silvestrovských oslav v podnapilém stavu domů. Mezi ním a otcem došlo k slovní rozepři, po které vzal mladík kuchyňský nůž, se kterým na svého devětačtyřicetiletého otce zaútočil a několikrát ho bodl. S nožem v ruce poté odešel z domu ven na zahradu, kde se pokusil o sebevraždu tak, že se nožem bodl do hrudníku. Přivolaná záchranná služba už nemohla staršímu z mužů pomoci, muž na místě na následky zranění zemřel. Mladému muži, kterého na zahradě u domku našla policejní hlídka, poskytli zdravotníci první pomoc a se zraněním ho odvezli do nemocnice. Zdravotní stav muže neumožňoval kriminalistům hned po incidentu provést výslech a mladíka obvinit, proto jsme ho obvinili až včera odpoledne. 

Krajský vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, soudce však návrh neakceptoval, obviněného dnes propustil na svobodu a rozhodl o dohledu probačního a mediačního úředníka. Mladík zůstane vzhledem ke svému těžkému zdravotnímu stavu ještě několik dní v nemocnici.

Krajští kriminalisté případ nadále vyšetřují. 

7. ledna 2021, mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem