Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Mladík si zadělal na problémy

DĚČÍNSKO - Vyměnil své auto za jiné, bývalý vůz pak ukradl a další zprávy. 

Mladík si zadělal na problémy

     Na problémy si zadělal 19letý mladík, kterého policisté obvinili z přečinu krádeže. Je podezřelý, že koncem února ve Starých Křečanech odcizil osobní vozidlo v hodnotě 130 tisíc korun.

     Z vyšetřování vyplývá, že toto auto předtím vyměnil za jiné s poškozeným, k přepisu na nového majitele ale nedošlo, výměnu uskutečnili jen na základě ústní dohody. Podezřelému se údajně nelíbilo, jak nový majitel s autem jezdil, a tak se rozhodl, že si ho vezme zpět. Za pomoci druhého klíče, který poškozenému při výměně nepředal, se dostal do auta a odjel s ním pryč. Tím, že se zmocnil cizího majetku, se dopustil přečinu, za který mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Nezaplatili za zboží

    Z přečinu krádeže se budou zodpovídat dva muži ve věku 29 a 30 let. Jsou podezřelí, že začátkem června v obchodním domě v Děčíně odcizili přes třicet zubních past a tablety do myčky. Zboží v hodnotě necelých pět tisíc korun pak bez zaplacení pronesli ven schované v taškách. Policisté ustanovili totožnost podezřelých, kteří se u výslechu ke svému protiprávnímu jednání přiznali. Vzhledem k trestní minulosti spolupachatelů bylo jejich jednání kvalifikováno jako přečin, za který by mohli strávit až tři roky ve vězení.

Vykradený byt

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v Děčíně vykradl byt. Dovnitř se dostal po rozbití okna, s sebou si odnesl notebook a šperky, škoda byla vyčíslena na šestapadesát tisíc korun. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečiny krádeže a porušování domovní svobody, pachateli hrozí v případě dopadení až tříleté vězení.

Krádež motorky

     Z přečinu krádeže je podezřelý neznámý zloděj, který vykradl garáž ve Varnsdorfu. Odcizil z ní motocykl, majitel vyčíslil škodu na osm tisíc korun. Policisté nyní po odcizené motorce i zloději, kterému hrozí až dvouleté vězení, pátrají.

27. července 2021, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pio@pcr.cz

vytisknout  e-mailem