Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Mladík předal klíče od bytu „kamarádům“

BRNO: Nepříjemné překvapení přichystal rodičům vlastní syn.  

Nepříjemné překvapení čekalo v bytě ve Slatině na manželský pár po návratu ze zaměstnání minulou středu. Dvojice přišla domů a zjistila, že v bytě byla nezvaná návštěva, která si odnesla věci (elektroniku, šperky, parfémy) celkem za čtyřicet tisíc korun. Skutečné zděšení pro rodiče třiadvacetiletého mladíka přišlo zanedlouho poté, co celou událost oznámili na policii.

Po důkladném šetření skutku vyšlo najevo, že vykradený byt má v podstatě na svědomí právě povedený syn. Ten si totiž půjčil od svých kamarádů sedm set korun. Peníze však nestihl sehnat do smluvené doby, a tak ho nenapadlo nic lepšího, než dát kamarádům klíče od bytu s tím, ať si odnesou něco v hodnotě dlužné částky. Kamarádi již v minulosti měli co dočinění s policií, a tak se jim do bytu zjevně nechtělo. Svazek klíčů tak skončil u jiné dvojice třiadvacetileté ženy a o rok mladšího muže, kteří se neostýchali a do bytu se vypravili.

Díky intenzivní práci a získaným poznatkům byli policisté úspěšní. Podařilo se jim ještě tentýž den večer podezřelé osoby zadržet v místní herně i s odcizenými věcmi. Žena dosud nemá záznam v rejstříku trestů, mladík byl zejména za majetkovou trestnou činnost odsouzen již čtrnáctkrát. Nyní jim za krádež a porušování domovní svobody může hrozit až tříleté vězení. Ostatní osoby, které figurovaly v uvedeném případu, jsou v dalším šetření.

Zvukový záznam: byt0110.mp3

por. Andrea Straková, 1. října 2013

 

vytisknout  e-mailem