Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Mladík napadl ženu

JIHLAVSKO: Cílem se stala zaměstnankyně školského zařízení 

Jihlavští kriminalisté vyšetřují případ mladistvého chlapce, který se dopustil násilného jednání vůči zaměstnanci školského zařízení. Jeho agresi vyvolalo nesplnění jeho požadavku. Ženu napadl a vyhrožoval jí. Policisté mladíka zadrželi a je obviněn ze spáchání dvou trestných činů. 

Minulý týden byli policisté přivoláni do školského zařízení na Jihlavsku, kde došlo v odpoledních hodinách k napadení. Mladistvého hocha policisté zadrželi. Napadená zaměstnankyně neutrpěla zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. 
Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání mladíka. „Mladistvý byl obviněn z provinění loupeže a provinění vydírání,“ řekl mjr. Bc. Josef Dufek, DiS., zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality. Obviněný mladík se násilného jednání dopustil i v minulosti. 

Rychlý sled událostí nastal v kanceláři budovy školského zařízení, předmětem sporu se stal reproduktor položený v místnosti, který se do kanceláře dostal v předchozí době z důvodu podezření na jeho směnu a nevyjasněné vlastnictví. Mladistvý je obviněn z toho, že reproduktor požadoval vydat a při nesouhlasné reakci zaměstnankyně školského zařízení ženu slovně i fyzicky napadl. Vyhrožoval jí také dalším zvýšením intenzity násilí a ublížením na zdraví i životě. Nakonec se reproduktoru zmocnil, z kanceláře odešel a na místo byli přivoláni policisté. 

Po provedení nezbytných úkonů byl mladík ze zadržení propuštěn a je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté vyšetřují.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
14. prosince 2022   

vytisknout  e-mailem