Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Mladíci vykradli ve Vsetíně tři auta

VSETÍNSKO: Za krádeže jim hrozí až dvouletý pobyt ve vězení. 

Vsetínští kriminalisté objasnili v těchto dnech vloupání do tří vozidel ve Vsetíně. Auta vykradli dva mladí muži, kteří jsou v současné době bez domova. Na policii si za toto počínání převzali záznam o sdělení podezření z trestného činu krádeže.

Mladíci ve věku jedenadvacet a osmnáct let jsou v současné době bez domova a přebývají v jedné vsetínské garáži. Pracovat se jim zřejmě nechce a tak si peníze opatřují pácháním trestné činnosti. Na jaře letošního roku se vloupali do vozidla Škoda Felicia, ze kterého odcizili panel autorádia a kanystr s benzinem a s olejem. Za pár týdnu si z Fiatu Punto odnesli rovněž čelní panel autorádia a práškový hasicí přístroj a ze třetího vozidla, Škody Felicie, v červnu ukradli dvě motorové pily. Celkem napáchali majitelům škodu za téměř 30 tisíc korun. Do aut se dostávali po rozbití okýnek.

Kriminalisté na mladé zloděje přišli díky místní a osobní znalosti poté, co získali poznatky o tom, že po Vsetíně se mezi lidmi prodávají kradené věci. Oběma mužům sdělili podezření z trestného činu krádeže s trestní sazbou do dvou let.

16. srpna 2017, mjr. Mgr. Lenka Javorková

vytisknout  e-mailem