Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Mládenci dostali chuť na whisky

LIBERECKO - Zraněním pracovníka ostrahy skončil zákrok proti 16letému zlodějovi, který kradl v Kauflandu. 

 Policisté z obvodního oddělení Vesec objasňují okolnosti incidentu, ke kterému došlo v pátek kolem 20. hodiny poblíž Kauflandu v Liberci Rochlicích. Teprve 16letý mladík vypil  s kamarádem na lavičce lahev vodky,  a když pití došlo, dohodli se, že dojde pro další do nedalekého Kauflandu. Tady mezi regály popadl do každé ruky jednu lahev whisky značky Tullamore Dew a místo toho, aby za ně zaplatil u pokladny 2 198 korun, proběhl s nimi  ven nouzovými dveřmi a pokladně se tak vyhnul. Tím okamžitě spustil poplašný alarm dveří a strhl na sebe nechtěnou pozornost. Sedmatřicetiletý pracovník bezpečnostní agentury ho začal pronásledovat a nakonec ho také dohonil.

Zloděj totiž nebyl v nejlepší kondici a postupně ztrácel sílu. Když  narazil na 170 cm vysoký plot, který byl nucen přelézt, nejenomže mu přitom upadly obě lahve na zem a rozbily se, ale také se totálně vyčerpal a za chvíli poté padl do rukou svého pronásledovatele. V průběhu honičky se ale odehrálo ještě něco. Pracovníka bezpečnostní agentury u zmiňovaného plotu někdo zezadu uhodil do hlavy a způsobil mu povrchové poranění,  naštěstí bez závažnějších následků. Mohl to být kamarád 16letého podezřelého mladíka, který věděl, proč ho ochranka  pronásleduje. Nicméně po útoku hned zmizel a policisté po jeho totožnosti pátrají.

Zadržený 16letý mladík strávil noc na protialkoholické záchytné stanici a následující den po vystřízlivění vypovídal o svém činu do protokolu. V této souvislosti mu hrozí trestní stíhání pro spolupachatelství na přečinu krádeže.

24. 11. 2014
por. Bc. Ivana Baláková
KŘP Libereckého kraje, tisková mluvčí
 

vytisknout  e-mailem