Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Mladá žena si bude moci oddechnout od pronásledování

ZLÍNSKO: Kriminalisté obvinili jejího bývalého přítele.  

Čtyřiadvacet hodin stačilo policistům k tomu, aby obvinili třiadvacetiletého muže ze Zlína z trestných činů nebezpečné vyhrožování a nebezpečné pronásledování, kterých se několik let dopouštěl na své bývalé přítelkyni, jednadvacetileté matce jejich společného syna.

Zlínští policisté přijali ve čtvrtek o půl šesté večer oznámení od třicetiletého muže ze Zlína. Jeho kamarádka se mu svěřila s tím, že ji její bývalý partner neustále obtěžuje, někdy bije, často uráží a vyhrožuje. Protože mu v ten den nebrala telefon, měl strach, že jí útočník ublížil a obrátil se na policii. Policisté se po jeho sdělení vydali hledat agresivního muže i ženu, kterou napadal. Věděli, že mladý agresor bydlí ve stanu u lesa blízko centra města. Našli ho u nákupního střediska a umístili do policejní cely. Poté vyslechli jeho bývalou partnerku a během dalšího dne i všechny, kteří jim mohli pomoci s objasněním případu. Během čtyřiadvaceti hodin tak měli jasno a sdělili mladému muži obvinění ze dvou trestných činů. Svou přítelkyni, která se od něj odstěhovala již v roce 2013 po půlročním soužití, denně obtěžoval telefonáty, nutil ji, aby za ním denně i se synem chodila do jeho stanu, sám ji denně navštěvoval v baru, kde pracuje, tam ji vulgárně urážel před cizími lidmi, a kladl jí za vinu, že je z něj bezdomovec bez příjmů. Občas ji také zmlátil, nejednou v přítomnosti jejich malého syna. V poslední době vyhrožoval smrtí jí, jejím rodičům i synovi, pokud nebude dělat vše podle jeho pokynů. Mladá žena mu vždy a ve všem vyhověla ze strachu, že svoje výhrůžky vyplní. Žila v neustálém napětí a obavách.

V případě odsouzení by mohl muž strávit až jeden rok za mřížemi. Prozatím nemá v rejstříku trestů žádný záznam, několikrát ho však řešili pracovníci přestupkového odboru Zlínského magistrátu kvůli jeho agresivitě vůči téže ženě. Policisté navrhli státní zástupkyni, aby v rámci předběžného opatření stanovila muži zákaz styku s ohroženou ženou.

 

 

16. listopadu 2015, nprap. Monika Kozumplíková

vytisknout  e-mailem