Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mistrovství Evropy ve fotbale 2020

Čeští policisté budou opět připraveni pomoci fanouškům na ME ve fotbale 2020. 

V době od 11. 06. do 11. 07. 2021 se v 10 evropských městech a ázerbájdžánském Baku uskuteční závěrečný turnaj Mistrovství Evropy ve fotbale 2020, kterého se vedle 23 týmů z celé Evropy zúčastní i reprezentace České republiky. V souvislosti s průběhem turnaje byla Europolem a britskou policií oslovena i Policie ČR se žádostí o výpomoc při zajišťování bezpečnosti v průběhu tohoto turnaje. Naši policisté budou z České republiky vysláni do Velké Británie (Glasgow, Londýn) na tři utkání základní skupiny a budou ve spolupráci s britskými kolegy dohlížet na pořádek a zdárný průběh těchto zápasů. Nasazení českých policistů v další fázi turnaje bude realizováno až na základě výsledků české reprezentace po základní skupině. Zástupci Policie ČR se budou mj. podílet na činnosti Centra mezinárodní policejní spolupráce, které bude tento rok zřízeno v budově Europolu v nizozemském Haagu. Hlavními úkoly bude hlídkování na stadionech a jejich okolí, v centrech měst, letištích a nádražích, a s tím spojená pomoc a podpora skotské a anglické policii a českým fanouškům při řešení vzniklých problémů. Těchto by se mohlo, dle zjištěných informací, chystat do Velké Británie více než 5000. V rámci bezpečnostního opatření bude působit také styčný důstojník Policie ČR dlouhodobě působící ve Velké Británii a v pořadatelských městech bude přítomen český konzul (Glasgow 14. – 19.06.2021 - tel. +447470751898, Londýn – tel. +447769682442) pro vyřizování urgentních záležitostí, nikoliv však pro řešení běžných dotazů. Jedná se o nouzové situace jako ztráta a odcizení dokladů, nebo jiných věcí, atd.

Vzhledem k opatřením proti šíření onemocnění Covid-19 nebude v místech konání turnaje působit česká Fan ambasáda, jak tomu bylo při minulých šampionátech.

Letošní fotbalové EURO bude výzva pro všechny zúčastněné (týmy, fanoušky, organizátory, policii) především z důvodu konání turnaje v 11 zemí a také z důvodu protiepidemických opatření, která jsou např. v Anglii a Skotsku stále přísná (testy, karanténa). Všem fanouškům doporučujeme sledovat aktuální informace na internetových stránkách Fotbalové asociace ČR www.fotbal.cz/euro2020/ a Unie evropských fotbalových asociací www.uefa.com/uefaeuro-2020/.

Dále důrazně doporučujeme českým fanouškům, aby oblečení (dresy, šály) a předměty (vlajky) s národní symbolikou používali až těsně před vstupem na stadion, vyhýbali se skotským, chorvatským a anglickým fanouškům a nenavštěvovali stejné restaurace a puby jako fanoušci jiných zemí.

kpt. Hana Rubášová
tisková mluvčí PP ČR
8. června 2021

vytisknout  e-mailem