Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Místo na nákup příbuzná odjela do zahraničí

PROSTĚJOVSKO – Obvinili souseda, že jim ji snědl. 

V pátek 21. prosince 2019 před dvacátou hodinou přijali policisté obvodního oddělení Prostějov 2 oznámení osmapadesátiletého muže z obce na Prostějovsku. Vyděšený muž policistům sdělil, že byl doma se svou ženou, když je najednou vyrušilo bouchání na okno. Když vyšel ven, uviděl asi dvě desítky osob, mužů, žen i dětí, kteří na něho pokřikovali, ať jim vrátí příbuznou. Během vytrvalých verbálních útoků byl dokonce doslova obviněn, že dívku snědl. Když trval na tom, že se zmizením dívky nemá nic společného, skupina z místa odešla. K fyzickému napadení nedošlo, přesto muž celou věc oznámil policistům. Tvrzení oznamovatele, včetně obvinění z kanibalismu, potvrdila i jeho manželka. Policisté věc zadokumentovali jako podezření z přestupku proti občanskému soužití a k dořešení postoupili příslušnému správnímu orgánu.

Hned na počátku šetření policisté usoudili, že se zřejmě jednalo o rodinu šestnáctileté dívky, jejíž zmizení policistům rodina oznámila téhož dne po poledni. Toto podezření se později potvrdilo a oznamovatel zmizení dívky se k večerní „návštěvě“ muže v sousední obci přiznal. Popřel však jakékoli urážky i obvinění, že jim muž příbuznou snědl.

Dalším šetřením k pohřešované dívce se ukázalo, že její zmizení mělo úplně jinou příčinu. V dopoledních hodinách ji totiž příbuzní vyslali do vedlejší obce, nakoupit brambory. K tomu ji vybavili hotovostí 2 tisíce korun. Do obchodu však dívka nedorazila, protože se rozhodla odjet ke svým příbuzným na Slovensko. Tam ji také slovenští kolegové vypátrali a potvrdili, že se nestala obětí trestné činnosti, tedy ani kanibalismu.

por. Mgr. František Kořínek

23. ledna 2020

vytisknout  e-mailem