Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Místo hezkých chvilek se ženou skončil oloupený a napůl svlečený

LOUNSKO - Pětice mladíků zorganizovala loupež. 

  Na konci září loňského roku přijali policisté na lince 158 oznámení od řidiče autobusu, který vypověděl, že u Lubence mu do dveří zaparkovaného autobusu začal kopat muž od pasu nahoru svlečený, se svázanýma rukama za zády. Ten se dožadoval pomoci, kdy měl být údajně oloupen několika muži, kteří na něj vytáhli pistoli. Případu se od počátku ujali lounští kriminalisté. Výslechem muže zjistili, že  se seznámil na sociální síti se ženou, která mu sama od sebe začala psát. Chtěla se s ním následně sejít a sdělila mu, že pro něj pošle svého kamaráda, který ho autem odveze k ní do Podbořan. Muž, jelikož se se ženou chtěl sblížit, s touto variantou souhlasil a do vozidla, které pro něj přijelo, nastoupil. Poté se ale začali dít věci, které neočekával. Řidič s vozidlem zastavil mimo Louny, kde k vozidlu přistoupili další čtyři muži, kteří ho vytáhli ven, zavázali mu ruce jeho mikinou a zakryli oči. Přitom na něj mířili pravděpodobně maketou pistole. Poté ho obrali o osobní věci jako doklady, mobil, platební karty a finanční hotovost. Následně pod pohrůžkou, že ho zabijí, požadovali PIN kódy k platebním kartám. Potom, co jim je sdělil, ho odvezli na jiné místo, kde ho z vozidla vysadili a ujeli. On pak došel do Lubence, kde oslovil řidiče autobusu.

     Informací k pachatelům bylo zpočátku velmi málo. Až pečlivou mravenčí prací lounských kriminalistů vyšlo najevo, že pachateli je pětice mladých mužů ve věku 17 až 22 let, kteří si jako organizovaná skupina loupež naplánovali. Založili nejprve falešný profil ženy, která začala poškozenému muži psát. A dále už skutek pokračoval tak, jak popsal oloupený muž.

     Všech pět osob bylo policejním komisařem obviněno ze zvlášť závažného zločinu loupež, dále z vydírání a  neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Na jednoho z pětice byla uvalena soudem vazba, jelikož bylo podezření, že by mohl uprchnout do ciziny. Zbývající jsou vyšetřováni na svobodě. V případě odsouzení jim hrozí až dvanáctiletý trest odnětí svobody, u mladistvého až 5 let.

2. března 2023
por. Bc. Ilona Gazdošová
tisková mluvčí

  

vytisknout  e-mailem