Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Místo dárků kopance, bití a vyhrožování zabitím

KRÁLOVÉHRADECKO - Senior skončil v nemocnici. 

Z přečinu ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a z nebezpečného vyhrožování obvinili policisté v těchto dnech 51letou ženu z Hradce Králové.

Uvedeného jednání se měla dopustit vůči 76letému muži, v jehož bytě v centru města od poloviny prosince ze zdravotních důvodů pobývala.  Ženě je kladeno za vinu, že muže v době od 23. do 26. prosince 2013 opakovaně bezdůvodně slovně i fyzicky napadala ( taháním za vlasy, fackami, pěstmi a kopanci), přičemž mu vyhrožovala i zabitím. Toto jednání vyvrcholilo v odpoledních hodinách na 2. svátek vánoční, kdy muže zbila baterkou a několikrát jej shodila i ze židle. Aniž by mu dovolila poté vstát, sedla si na něj a zubatým ostřím kuchyňského nože mu poranila tvář, čímž mu způsobila újmu na zdraví. Muž nakonec sám zavolal na policii.
 
Po příjezdu policejní hlídky na místo se zde kromě napadeného nacházela i podezřelá žena, které seděla v obývacím pokoji, popíjela a kouřila. Vzhledem k jejímu silně podnapilému stavu (2,51 promile alkoholu), kdy nebyla schopna podat vysvětlení, skončila na protialkoholní záchytné stanici. Na místo se dostavili i policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování a záchranáři, kteří převezli zraněného muže do nemocnice, kde zůstal hospitalizován.
 
Poškozený později uvedl, že žena, se kterou se seznámil v jedné z místních restaurací, se uvedeného jednání vůči němu vždy dopouštěla po předchozím požití alkoholických nápojů, kdy v průměru měla denně vypít i čtyři litry vína. Jako motiv mj. napadení kuchyňským nožem byla prý podle obviněné ale neochota ze strany muže oholit se.
 
V případě prokázání viny hrozí obviněné až 3letý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Lenka Burýšková
Zveřejněno: 30. 12. 2013 ve 14:40
Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem