Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ministr vnitra a policejní prezident představili novou organizační strukturu Policie ČR

Redukce vedoucích míst v policii, posílení přímého výkonu služby a jasná velitelská odpovědnost jsou hlavní vize nové organizační struktury Policie ČR, která bude platit od 1. ledna 2013. Společně s policejním prezidentem Martinem Červíčkem ji dnes, 12. listopadu 2012, představil ministr vnitra Jan Kubice a jeho první náměstek Jaroslav Hruška.  

„Jsem rád, že se v nové organizační struktuře ukazují rezervy, které policie měla. Ne však ve smyslu šetření, ale ve smyslu jednotné velitelské odpovědnosti,“ řekl ministr vnitra Kubice. Zdůraznil, že se neplánuje menší počet policistů, než jaký byl ve skutečnosti v letošním roce. Naopak podle něj dojde k posílení počtu policistů v přímém výkonu služby, a to zhruba o 600 míst.
 
„Nová organizační struktura počítá celkem s 38 996 služebními místy,“ dodal policejní prezident. Upozornil, že počet řídících pracovníků u Policie ČR klesne o 17 procent. Podle něj také dojde k posílení počtu policistů v krajských ředitelstvích policie, a to přibližně o 200 policistů. „Stavy budou posíleny zejména v menších krajích, jako je Zlínský kraj či Kraj Vysočina,“ upřesnil Červíček.
 
Nová organizační struktura Policie ČR počítá s tím, že na Policejním prezidiu bude celkem 486 policistů (tedy o 113 méně než je současný systemizovaný stav), v útvarech s celorepublikovou působností 4 191 policistů (tedy o 93 více) a v krajských ředitelstvích policie 34 319 policistů (tedy o 209 více).
 
Na platy policistů bude vyčleněn stejný objem prostředků, jako byl pro letošní rok, tedy více než 14 miliard korun.
 
 
Pavel Novák
ředitel odboru tisku a PR Ministerstva vnitra

vytisknout  e-mailem