Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Milovníci jednostopých vozidel bourali

KRAJ: Během posledních dnů došlo k několika vážným nehodám. 

Především současné jarní období bývá pro mnohé šoféry velmi zrádné, stačí okamžik, maličkost, a může dojít k tragické nehodě. Tomu pak velkou měrou přispívá proměnlivé aprílové počasí v kombinaci s ostrými slunečními paprsky. Tento smrtelný koktejl společně vystresovaným nebo unaveným šoférem může vést k hloupé chybě, kterou jsou pak bezprostředně ohroženi ostatní účastníci silničního provozu. Bohužel zcela žalostnou bilanci, dva mrtví a několik vážně zraněných, pak pro milovníky jednostopých strojů přinesl začátek tohoto týdne.

Nejhorším dnem bylo bez diskusí úterý. Jen krátce před půl dvanáctou se totiž stala tragická nehoda na rušné křižovatce poblíž Modřic. Při hrůzostrašné kolizi, malé dodávky a sportovního cestovního motocyklu, na místě zemřel šofér motocyklu. V podvečer pak následovala vážná havárie řidiče sportovního motocyklu u obce Medlov. Očividně ve vysoké rychlosti nezvládl řízení silného stoje a narazil do stromu. Zraněním na místě podlehl, a to navzdory snaze záchranářů. Nebezpečné předjíždění pak bylo očividnou příčinou hromadné nehody poblíž Velkých Pavlovic. Ačkoliv po ní na místě zůstal ležet těžce zraněný motocyklista, pravděpodobný viník nehody, stejně jako řidič předjížděného malotraktoru, z místa bezelstně odjeli.

Pondělní odpolední provoz byl pak poblíž Slavkova zcela zastaven po kolizi dvou aut a motorkáře, po střetu utrpěl naštěstí jen lehké zranění. Avšak ve stejnou dobu v brněnských Židenicích došlo ke střetu mladého motocyklisty s automobilem. S těžkým zraněním ho pak museli zdravotníci urgentně transportovat do nemocnice.

Z těchto důvodu dopravní policisté upozorňují, že všichni musíme mít vždy na paměti, že spěch a nepozornost se na silnicích dvojnásob nevyplácí. Jezděte prosím opatrně a zbytečně neriskujte. Všem motoristům pak přejí, aby vždy do svého cíle dojeli zdraví a v pořádku.

Prevence při jízdě na motocyklu je obzvlášť důležitá. Netýká se ale jen motorkářů. Více k tématu bezpečná jízda naleznete zde.

O tom, že jihomoravští dopravní policisté nezahálí, jsme informovali zde. V článku se nachází přiložená videa hazardujících motorkářů.

por. Bc. Petr Vala, 29. dubna 2020

Odkazy do noveho okna

Nehoda Medlov - Foto č. 1

Nehoda Medlov - Foto č. 1 

Detailní náhled

Nehoda Medlov - Foto č. 2

Nehoda Medlov - Foto č. 2 

Detailní náhled

Nehoda Velké Pavlovice - Foto č. 1

Nehoda Velké Pavlovice - Foto č. 1 

Detailní náhled

Nehoda Velké Pavlovice - Foto č. 2

Nehoda Velké Pavlovice - Foto č. 2 

Detailní náhled

Nehoda Židenice - Foto č. 1

Nehoda Židenice - Foto č. 1 

Detailní náhled

Nehoda Židenice - Foto č. 2

Nehoda Židenice - Foto č. 2 

Detailní náhled

Nehoda Židenice - Foto č. 3

Nehoda Židenice - Foto č. 3 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem