Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Policie České republiky – KŘP kraje Vysočina

Mezinárodní střeleckou soutěž vyhrálo družstvo policistů z Vysočiny

KRAJ VYSOČINA: Soutěžilo se ve střelbě z pistole a ze samopalu. 

Na začátku minulého týdne se v Kunžaku u Jindřichova Hradce konal pod záštitou velitele Sil podpory XII. ročník Mezinárodní střelecké soutěže o putovní pohár Svazu důstojníků a praporčíků Armády České republiky. Kromě České republiky zde byla zastoupena i družstva ze Slovenska, Polska, Rakouska a Německa.
Střelecké soutěže se zúčastnilo devatenáct čtyřčlenných družstev, z nichž bylo sedmnáct sestaveno z aktivních a záložních vojáků armád jednotlivých států a dvě družstva tvořili příslušníci Policie České republiky. Krajského ředitelství policie kraje Vysočina na mezinárodní soutěži reprezentovali plk. Mgr. Radomír Dvořák, plk. Mgr. Petr Hnízdil, nprap. Bc. David Nikodým a nprap. Rudolf Poulíček.
 
Soutěžilo se ve dvou disciplínách a to ve střelbě z pistole vzor 82 CZ a ze samopalu vzor 58. Dvoudenní střelecká soutěž začala v pondělí 9. května střelbou z pistole do terče ve vzdálenosti pětadvaceti metrů. Následovala střelba ze samopalu do terče ve vzdálenosti sto metrů, soutěžící stříleli vstoje, vkleče a vleže.
 
V soutěži družstev se na prvním místě umístilo a putovní pohár Svazu důstojníků a praporčíků Armády České republiky získalo družstvo Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Policisté z Vysočiny byli v jednotlivých disciplínách nejlepší ve střelbě družstev ze samopalu, ve střelbě družstev z pistole se umístili na třetím místě.
kategorii jednotlivců obsadil první místo vrchní inspektor David Nikodým z družstva Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, který byl nejlepší ve střelbě ze samopalu a ve střelbě z pistole skončil druhý, hned za svým kolegou z družstva vrchním inspektorem Rudolfem Poulíčkem.
 
V mezinárodní střelecké soutěži tak zvítězili a nejlepším družstvem byli vyhlášeni policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.
 
por. Bc. Jana Kroutilová, komisař
16. května 2011
 
Střelecká soutěž 9. 5. 2011Střelecká soutěž 9. 5. 2011

vytisknout  e-mailem