Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

"14. mezinárodní sraz řidičů motocyklů"

Upozornění pro řidiče před dopravním omezením v souvislosti se srazem motorkářů 

„14. mezinárodní sraz řidičů motocyklů“, který pořádá český klub „Gold Wing klub“, se letos uskuteční v Královéhradeckém kraji, a to ve dnech 7. - 10. července 2011. Místem setkání je Česká Skalice, Autocamping Rozkoš na Náchodsku.

Na akci se očekává účast cca  300 motocyklů ze všech států Evropy. Kromě výměny zkušeností a přehlídky motocyklů se v rámci srazu uskuteční ve dnech  8. a 9. července 2011 spanilá jízda po silnicích Královéhradeckého a Pardubického kraje. Na plynulost a bezpečnost všech účastníků silničního provozu budou v této době dohlížet naši dopravní policisté. Spanilou jízdu stovek motocyklů, která proběhne za provozu v pátek a v sobotu, budou doprovázet muži zákona na sedmi služebních motocyklech a v jednom služebním vozidle se zapnutým majákem. Z toho tři služební motocykly pojedou v přední části kolony, přičemž služební vozidlo bude kolonu uzavírat. Ostatní čtyři    motocykly s našimi policisty  budou chránit kolonu z boku. Tito policisté souběžně provedou operativně okamžitou uzávěru projížděného úseku tak, aby nedošlo k ohrožení jakýchkoliv účastníků silničního provozu. V protisměru zůstane provoz během spanilé jízdy bez omezení.
 
V rámci spanilých jízd budou navštívena některá kulturní místa našeho kraje. V pátek 8. července odjedou účastníci srazu v dopoledních hodinách z Rozkoše do Jaroměře a odtud přes Hořenice na obec Kuks, kde navštíví areál zámku Kuks. Zde se zdrží cca do 14:00. Následně se vrátí přes Vlčkovice, Chvalkovice a Velký Třebešov na Rozkoš. Navečer je plánována jízda přes Náhořany na náměstí do Nového Města nad Metují a poté zpět na Rozkoš.

V sobotu 9. července odjíždí kolona z Rozkoše v cca 11:00 přes Náhořany do Slavětína nad Metují na Královu Lhotu, Libřice, Černilov až do Hradce Králové, kde se očekává jejích příjezd okolo 12:00  na Velkém náměstí. Zde si budou moci milovníci tyto stroje prohlédnout. Odjezd z Hradce Králové je plánován okolo 13:00 ve směru na Vysokou nad Labem, kde budou motorkáři pokračovat do Pardubického kraje přes Dříteč, Němčice až na polní zemědělské letiště Kunětice, kam dorazí  okolo 14:00. Zde je připraven doprovodný program s ukázkami historických letadel asi do 17:00. Poté se kolona vydá přes Ráby, Srch, Stéblovou na silnici u obce Staré Ždánice, odkud bude pokračovat přes Libišany, Hradec Králové – Plačice, přes křižovatku Bláhova po obchvatu města Hradec Králové zpět na Rozkoš s plánovaným dojezdem v 18:30.

!! Policisté žádají v této souvislosti všechny účastníky silničního provozu, kteří se s motorkáři setkají, o ohleduplnost a malé strpení při průjezdu jejich spanilé kolony. Mohou tak být odměněni i nevšedním zážitkem, spočívajícím v pohledu na krásné stroje.


foto: www.goldwing.cz
por. Mgr. Lenka Burýšková, tisková mluvčí
kpt. Ing. Jiří Nejezchleb, vrchní komisař Odboru služby dopravní policie
4. července 2011

vytisknout  e-mailem