Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Karlovarský kraj název

Policie České republiky – KŘP Karlovarského kraje

Mezinárodní soutěž výkonu služebních psů

KARLOVY VARY- Pohár ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.  

V rámci přeshraniční spolupráce se uskutečnilo přátelské mezinárodní setkání policistů – kynologů, které proběhlo minulý týden na policejní střelnici krajského ředitelství PČR v K.Varech.
Čtyři družstva psovodů z K.Varů, Sokolova, Chemnitz a Zwickau soutěžila o putovní pohár ředitele policie karlovarského kraje.
Porota složená z Čechů i Němců hodnotila výkony služebních psů a psovodů ve dvou disciplínách – poslušnosti a obranných prací.
Sto bodů mohli psovodi se služebními psy získat za přivolání služebního psa s předsunutím, chůzi na vodítku po předem vyznačené trase, chůzi bez vodítka (klus) po vyznačené trase a reakce na střelbu, odložení v leže za pochodu, skok přes překážku tam i zpět a skok šplhem tam i zpět.
Disciplína obranných prací se stávala z průzkumu terénu za účelem nalezení ukryté osoby, která měla u sebe ukrytou zbraň, zákrok v místnosti, zadržení hladké -útěk pachatele na 80 metrů a útěk pachatele s protiútokem na 50 metrů. Za tuto druhou disciplínu mohli soutěžící získat až 400 bodů.
V jednotlivcích se umístili na prvním a třetím místě policisté z Chemnitz – Michael Lorenz se psem Mylo se 480 body a jeho kolega Sven Taube se psem Kinstonem s 472 body. Druhé místo získal český psovod z Chebu, který soutěžil v sokolovském družstvu, Luboš Šmolík se svým psem Warem. Druhé místo mu získalo 472 bodů.
Pořadí družstev bylo následující: kynologové z Chemnitz vyhráli s celkovým počtem 952 bodů, druhé místo získali kynologové ze sokolovského družstva s 919 body, třetí se umístili karlovarští kynologové s počtem 884 bodů, čtvrté místo patřilo kynologům ze Zwickau – ti získali pouze 264 body.
Putovní pohár ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje putoval tedy do Chemnitz.
Přestože počasí soutěžícím nepřálo, při soutěžích panovala dobrá nálada a přátelské ovzduší.
Přebory ve výkonu služebních psů českých a německých policistů-kynologů prověřila vzájemnou spolupráci i do dalších let.
  
por.PhDr.Papežová Zdeňka
19.října 2015
Odkazy do noveho okna

areál 2

areál 2 

Detailní náhled

čeští kynologové

čeští kynologové 

Detailní náhled

figurant

figurant 

Detailní náhled

němečtí kynologové

němečtí kynologové 

Detailní náhled

němečtí kynologové

němečtí kynologové 

Detailní náhled

připravené ceny

připravené ceny 

Detailní náhled

vítězné družstvo

vítězné družstvo 

Detailní náhled

vítězové - jednotlivci

vítězové - jednotlivci 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem