Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví opět v Brně!

Diváky čeká o víkendu atraktivní program. /VIDEO, AKTUALIZACE/ 

Aktualizace 18.6.

V první soutěži sobotního dne se zaskvěl košický jezdec por. Matúš Štefko. Svého svěřence Nadala provedl skokovým derby v nejrychlejším čase a bez trestných bodů. 
Policejní parkur opakovala domácí jezdkyně pprap. Eva Kovaříková. Se svým Concordem se díky součtu výsledků z obou disciplín se stali celkovými vítězi. Stovky diváků si domů odnesly spoustu zážitků nejen ze soutěží.

AKTUALIZACE – pátek 17. června 2022, ve 16:15 hodin

V odpoledním programu na náměstí Svobody složilo slib vice než sto nových policistů. Slavnostního aktu se vedle brigádního generála Leoše Tržila zúčastnila také primátorka Brna Markéta Vaňková, emeritní policejní prezident generál Jiří Kolář a další hosté.

AKTUALIZACE – pátek 17. června 2022, ve 12:30 hodin

Zájem o vystavenou policejní techniku, včetně té historické, byl na rozpáleném náměstí Svobody byl rozhodně velký. Zaujaly také ukázky výcviku policistů speciální pořádkové jednotky. Do cvičení se podařilo zapojit i diváky, především ty dětské. Zaujala také dynamická ukázka zásahu policejního psovoda se služebním psem.

Do Brna se po dvouleté pauze opět vrací Mezinárodní policejní mistrovství v jezdectví. V pátek 17. 6. se v rámci oslav Dne policie na brněnském náměstí Svobody představí jízdní ekipy nejen českých policistů a strážníků, ale také jejich kolegů ze Slovenska, Maďarska, Polska, Německa či Velké Británie. Už 23. ročník mezinárodního mistrovství, které je tradičně součástí festivalu Ignis Brunensis, bude na nám. Svobody slavnostně zahájen v pátek v 16:30 hodin.

V sobotu 18. 6. od 10:00 hodin se pak jezdci na koních utkají v jezdeckém areálu na Panské Líše ve skokovém derby (zahájení v 10:15) a divácky atraktivním policejním parkuru (start ve 13:30). Tato soutěž divákům přiblíží policejní práci jízdních jednotek a a jejich speciální výcvik. Na čtrnácti překážkách musí jednoltivé dvojice prokázat, jak má jezdec ovladatelného koně jednou rukou, překonat skok přes oheň nebo sklopnou lávku. Na konci závodů je zařazen i nepovinný skok mohutnosti (v 16:00). Na malé i velké diváky čeká bohatý doprovodný program - prezentace současné i historické policejní techniky, komentované ukázky práce psovodů či Speciální pořádkové jednotky. Přiletí i policejní vrtulník.

Vstup na akci je volný, k jezdeckému areálu Panská Lícha se dostanete nejlépe městskou hromadnou dopravou (bus č. 57 směr Soběšice, zastávka panská Lícha). Těšíme se na viděnou!

mjr. Petra Ledabylová, 15. 6. 2022

Odkazy do noveho okna

Den_PČR_8

Den_PČR_8 

Detailní náhled

Den_PČR_7

Den_PČR_7 

Detailní náhled

Den_PČR_6

Den_PČR_6 

Detailní náhled

Den_PČR_5

Den_PČR_5 

Detailní náhled

Den_PČR_4

Den_PČR_4 

Detailní náhled

Den_PČR_3

Den_PČR_3 

Detailní náhled

Den_PČR_2

Den_PČR_2 

Detailní náhled

den_PČR_1

den_PČR_1 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem