Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Mezinárodní den bezpečnějšího internetu

PARDUBICKÝ KRAJ - I v našem kraji se připojíme k této zajímavé akci. 

Den bezpečnějšího internetu je mezinárodní den, který se připomíná ve více než 180 zemích po celém světě vždy druhé únorové úterý. Letos připadá tento den na 7. února 2023.

Zapojit se může každý z nás. Jde především o to připomenout si veškeré aktivity, které dělají internet lepším a bezpečnějším místem. Akce je určena organizacím, které se zabývají bezpečností, prevencí a vzděláváním. Vítaná je však i účast široké veřejnosti včetně dětí, studentů a rodičů.

Policistky Krajského ředitelství policie Pardubického kraje z Oddělení tisku a prevence se rozhodly podpořit tento projekt a dnešní den věnovaly přednáškám zaměřeným na bezpečnost v digitálním prostředí s názvem „Tvoje cesta onlinem“. Jedná se o jednotný koncept policejní prevence, který byl vytvořen v průběhu roku 2019, jehož výstupem je návod, jak přistupovat k prevenci kriminality v online prostředí ve vztahu ke školním dětem a jejich rodičům.

Také v uplynulých dnech se preventistky více zaměřily na předávání rad osloveným uživatelům internetu, aby jejich identita i finanční prostředky byly v bezpečí. Vyrážely ven, kde přímo v ulicích rozdávaly rady a preventivní materiály pro bezpečný pohyb v online prostředí.

7. února 2023
por. Bc. Daniela Mauerová, DiS.
Oddělení tisku a prevence

Odkazy do noveho okna

1 foto SY

1 foto SY 

Detailní náhled

3 foto CH

3 foto CH 

Detailní náhled

4 foto ÚO

4 foto ÚO 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem