Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodně hledaný dopaden!

Policisté z cíleného pátrání do osmi hodin zadrželi člena organizované skupiny. 

Dne 30. 11. 2017 provedli policisté Národní jednotky cíleného pátrání Policie České republiky (ENFAST) zadržení mezinárodně hledané osoby – cizince (34 let), na kterého vydaly italské justiční orgány evropský zatýkací rozkaz pro závažnou organizovanou trestnou činnost – skimmování platebních karet.

Zadržení bylo součástí mezinárodní policejní operace „NEPTUNE“ koordinované EUROPOLEM, na které spolupracovali policejní složky Bulharska, Itálie a České republiky a při které byli zadrženi čtyři podezřelí. Tři osoby byly zadrženy v Itálii, jedna v České republice. Desítky bankomatů byly zneužívány tím, že na ně byly umístěny skimmery, jako jsou čtečky magnetických pásů a mikrokamery. Blyo zadrženo více jak 50 padělaných kreditních karet a  byly shromážděny důkazy o mnoha podvodných mezinárodních transakcích v hodnotě přesahující 50 000 Eur.

Policistům cíleného pátrání se podařilo podezřelého lokalizovat do 24 hodin poté, co obdrželi cestou SIRENE prvotní informace. K samotnému zadržení došlo přibližně osm hodin po vydání evropského zatýkacího rozkazu v Schengenském informačním systému. Cizince policisté zadrželi v pardubické společnosti, která se zabývá výrobou elektroniky.

Zadržený byl umístěn do policejní cely v Hradci Králové a o jeho vydání bude rozhodovat soud.

Podrobnější informace k operaci zveřejnil EUROPOL:

https://www.europol.europa.eu/newsroom/news/organised-criminals-dealing-electronic-payments-disrupted-in-italy-bulgaria-and-czech-republic
 

3. prosince 2017
kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí Policejního prezidia ČR

vytisknout  e-mailem