Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Mezi školáky v Jičíněvsi

JIČÍNSKO - Povídání o bezpečné cestě do školy 

I v letošním roce jičínští policisté pokračují v preventivních aktivitách, ke kterým patří i besedy se školáky různých věkových kategorií.

Pro první stupeň se osvědčila přednáška o bezpečné cestě do školy. S tímto preventivním programem přijel ve středu 11. ledna pracovník Preventivně informační skupiny Jičín za dětmi do Základní školy v Jičíněvsi. Společně s ním přijal pozvání i policista z Obvodního oddělení Kopidlno, do jehož územní působnosti patří i obec Jičíněves. Žáčci se ještě nestačili ani ráno pořádně usadit v lavicích, když se strážci zákona objevili ve dveřích třídy.

Preventista si s dětmi v první části povídal o nejrůznějších nástrahách, se kterými se mohou setkat doma i na ulici. Školu v obci navštěvují mladší děti od první do páté třídy. Vzhledem k jejich věku se nezapomnělo ani na upozornění na nezbytnou míru opatrnosti při setkání s neznámým člověkem. Děti pozorně naslouchaly a velmi dobře odpovídaly na položené otázky.

Ve druhé části příjemného dopoledne si vzal slovo policista z Obvodního oddělení Kopidlno, který malé zvědavce upoutal nejen zajímavým výkladem o každodenní policejní práci, ale zejména ukázkami výzbroje a výstroje strážců zákona.

Před rozloučením došlo i na několik dotazů, kterými posluchači reagovali na probíraná témata besedy.

por. Bc. Petr Janda
13. 01. 2012

Odkazy do noveho okna

Jičínsko

11. 1. ZŠ Jičíněves 

Detailní náhled

Jičínsko

11. 1. ZŠ Jičíněves 

Detailní náhled

Jičínsko

11. 1. ZŠ Jičíněves 

Detailní náhled

Jičínsko

11. 1. ZŠ Jičíněves 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem