Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Mezi dětmi v Kopidlně

JIČÍNSKO - Policisté přivezli reflexní vestičky 

Policisté přijali ve středu 13. června pozvání mezi ty nejmenší děti do Mateřské školy Kopidlno.

Pracovníka Preventivně informační skupiny Jičín tentokrát na setkání doprovodili strážci zákona z Obvodního oddělení Kopidlno, kteří si pro malé zvědavce připravili ukázky svého vybavení pro výkon služby. Přímo na sobě předvedli, jak má být policista správně ustrojen a označen.

Preventista využil návštěvu k zopakování základních pravidel bezpečného chování. V úvodu se společně s předškoláky věnoval pobytu doma, kde je také nutné dodržovat nezbytnou míru opatrnosti. Zejména děti upozornil na možné nebezpečí vzniku některých vážných úrazů. Před prázdninami, kdy si budou během dne hrát venku se svými kamarády, si také pozorní posluchači vyslechli pravidla správného chování chodců a cyklistů. Povídali si hlavně o bezpečném pohybu kolem silniční komunikace a o přecházení vozovky. Zopakovali si nezbytné vybavení jízdního kola a samotného cyklisty, ke kterému patří zcela jistě kvalitní přilba a chrániče. Důležité je i používání pestrobarevného oblečení s reflexními prvky.

V rámci kampaně Ministerstva dopravy České republiky s názvem „JSME VIDĚT“, přivezli policisté do školky také reflexní vestičky s logem BESIP. Pro všechny účastníky setkání strážci zákona připravili i drobné dárky.
por. Bc. Petr Janda
14. 06. 2012

Odkazy do noveho okna

Jičínsko

13. 6. MŠ Kopidlno 

Detailní náhled

Jičínsko

13. 6. MŠ Kopidlno 

Detailní náhled

Jičínsko

13. 6. MŠ Kopidlno 

Detailní náhled

Jičínsko

13. 6. MŠ Kopidlno 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem