Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Měření na ledových plochách

ÚSTECKÝ KRAJ – Led je tenký a není bezpečný! 

Policisté Poříčního oddělení Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje provádějí pravidelně v zimní sezóně monitoring oblíbených míst na zamrzlých jezerech, rybnících i řekách, kde se shromažďuje větší množství lidí kvůli bruslení, hokeji a dalším zimním aktivitám. V letošním roce probíhá měření na vodních plochách v okresech Ústí nad Labem, Litoměřice, Teplice, Děčín a Most.

Měření tloušťky ledu se provádí sondáží ve vzdálenosti 1metr, 5 metrů a 20 metrů od břehu na vytipovaných vodních plochách. Výsledky měření jsou k dispozici na webových stránkách Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje (Monitoring zaledněných vodních ploch).

Při měřeních uskutečněných v posledních dnech policisté zjistili, že na většině vodních ploch je led tenký, bořící se a jeho tloušťka se pohybuje od 1 do 10 cm. Pohyb na takové ledové ploše tedy není bezpečný!

Při vstupu na led doporučujeme dodržovat Zásady pohybu  po zamrzlé vodní ploše, které vydala Vodní záchranná služba.
 

Pokud i Vy máte zájem o zajímavou práci u Policie ČR, přidejte se k nám! Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje přijímá do služebního poměru nové uchazeče. Máme především zájem o ty, kteří žijí v Ústeckém kraji, a kteří vnímají práci policisty jako své celoživotní poslání. Další informace k přijetí do služebního poměru zde.


por. Šárka Poláčková
KŘP Ústeckého kraje
22. 1. 2021

Odkazy do noveho okna

Měření ledu - Most u kostela

Měření ledu - Most u kostela 

Detailní náhled

Měření ledu - Most u kostela

Měření ledu - Most u kostela 

Detailní náhled

Měření ledu - Most u kostela

Měření ledu - Most u kostela 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem