Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Měničtí policisté byli při práci důslední

Během víkendu policisté zjistili velké množství provinění řidičů 

     O víkendu se v ulicích a po celém mělnickém okrese pohybovalo denně téměř osm desítek policistů. Jejich cílem při dopravně bezpečnostní akci bylo zajistit co největší bezpečnost na silnicích.  Policisté se zaměřili nejen na kontrolu dokladů u řidičů a celé osádky vozidel, ale také na odcizené věci, osoby v pátrání apod. Přesto, že celá dopravně bezpečnostní akce začala již v pátek odpoledne a končila až v pozdních nočních hodinách v neděli, spousta řidičů usedla za volant bez řidičského oprávnění, se zákazem řízení motorových vozidel a po předchozím požiti alkoholických nápojů. Vzhledem ke krásném víkendovému počasí se na komunikacích projížděli ve velkém počtu i motorkáři. Mnozí si vyjeli opravdu na výlet a svou cestu si užívali, ale byli mezi nimi i takoví, kteří překračovali rychlost. Někteří  nerespektovali výzvu  policisty  a  na policistu najížděli. Někteří řidiči se snažili také policistům ujíždět. Žádná policejní honička se nekonala, protože policejní hlídky byly v neustálém spojení a pokud se řidič snažil hlídce ujet, následná hlídka jej zadržela.

     Policisté při dohledu nad silničním provozem nejen kontrolovali dodržování pravidel silničního provozu, ale také prováděli měření rychlosti. Řidiči byli neukáznění, neboť v 179 případech naměřili překročení maximální povolené rychlostil.

     U některých případů policisté prokázali dobrou fyzickou zdatnost. Policista, který chtěl zastavil řidiče malého motocyklu a ten jeho výzvu nerespektoval, jej pronásledoval. Ne však v policejním vozidle, ale začal za ním utíkat. Po zhruba pěti stech metrech ujíždějícího řidiče zadržel. Při následné kontrole policisté zjistili, že muž před jízdou požil alkoholické nápoje.

     Při dopravně bezpečnostní akci byly v terénu s policisty také pracovnice preventivně informační skupiny, které se po okrese pohybovaly společně s médii. Novináři a redaktoři všech televizních stanic měli jedinečnou možnost prožít s policisty i několik hodin.

    

 

vytisknout  e-mailem