Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Mělničtí policisté zajistili bezpečnost a plynulost silničního provozu

Průjezd motorkářů nezpůsobil komplikace na mělnických komunikacích 

     Mělničtí policisté v neděli ve zvýšeném počtu dohlíželi nad bezpečností a plynulostí silničního provozu v okrese. Po celý týden policisté monitorovali vývoj příprav pietní akce na počest mrtvého motorkáře Michala Minky.Vzhledem k velkému počtu účastníků, kteří se na spanilou jízdu chystali, byla přijata opatření, aby v co největší míře byla zajištěna bezpečnost a plynulost silničního provozu na celém úseku. V rámci plánované dopravně bezpečnostní akce byl nasazen dostatečný počet policistů, kteří nejen celou kolonu doprovázeli, ale kteří také po celý den dbali na bezpečnost na silnicích mělnického okresu. Policisté doprovodili  kolonu více než dvou stovkek motorkářů, kteří se v koloně vydali od čerpací stanice Schell k místu, kde k tragédii došlo. Tímto místem motorkáři ukázněně a bez zastavení projeli a policisté je doprovodili až na hranice okresu. Zastavit v tomto místě bylo pro všechny účastníky silničního provozu velmi riskantní, neboť se jedná o velmi členitý terén. Ke komplikacím při průjezdu kolony motorkářů nedošlo a provoz na silnicích byl minimálně omezen.

     Dopravně bezpečnostní akce pokračovala po celou neděli a byla to zároveň preventivní akce, která měla zajistit bezpečnost na silnicích pro všechny účastníky silničního provozu.  Policisté zkontrolovali celkem 179 řidičů. V 58 případech byly zjištěny přestupky v silničním provozu. Z velké části se jednalo o překročení rychlosti. Policisté uložili pokuty v hodnotě téměř 50.000,- Kč. Byli zadrženi dva řidiči, kteří usedli za volant bez řidičského oprávnění. U dvou řidičů byl orientační dechovou zkouškou zjištěn alkohol. 

      V odpoledních hodinách byl kontrolován policejní hlídkou šestatřicetiletý muž z Mělníka, který jel na motocyklu zn. BMW F-650.  Po kontrole dokladů se řidič na výzvu policistů podrobil orientační dechové zkoušce a přístroj ukázal přítomnost alkoholu. Řidiči motocyklu bylo naměřeno 1,88 promile alkoholu v dechu .

     Policejní hlídka Obvodního oddělení v Lužci nad Vltavou kontrolovala v neděli čtyřiačtyřicetiletého řidiče. Ten řídil osobmí motorové vozidlo zn. Peugeot 306 ve směru od obce Nová Ves a dobře věděl, že není držitelem řidičského oprávnění. Okresní soud pro Prahu 2 mu uložil zákaz této činnosti na celé tři roky. Řidič byl opravdu hazardér,  neboť mu nestačila jen jízda bez řidičského oprávnění, ale také se na ni posilnil alkoholem. Orientační dechovou zkouškou bylo řidiči naměřeno 2,03 promile alkoholu. Policisté muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění, maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. O výši trestu u obou řidičů rozhodne soud.

     Dopravně bezpečnostní a preventivní akce budou i nadále pokračovat po celém území mělnického okresu. Již ve středu 23. července se uskuteční první část preventivní akce "Léto za volantem". Pracovnice preventivně informační skupiny se zaměří na prevenci v dopravě. Vzorným řidičům budou rozdávány propagační materiály PČR určené pro tuto akci. Cílem této celorepublikové akce je přispět k bezpečnosti silničního provozu především v oblasti prevence požívání alkoholu za volantem a také dodržování zdravotně-bezpečnostních přestávek s důrazem na pitný režim a bezpečné chování na silnici.

vytisknout  e-mailem