Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Matka čtyřletého dítěte vyráběla doma pervitin

BRNO: Kriminalisté Toxi týmu se v posledních dnech nezastavili.  

Nelegálním způsobem si opatřovala finanční prostředky jednatřicetiletá žena. Kriminalisté brněnského Toxi týmu získali informace, že žena by měla vyrábět pervitin v jednom z bytů v Černých Polích a následně drogu distribuovat. Zahájili intenzivní šetření a na základě všech zjištěných skutečností provedli v těchto dnech domovní prohlídku. Ženu kriminalisté v době zákroku přistihli přímo při výrobě drogy a doma zajistili chemikálie, léky a další komponenty potřebné k výrobě omamné látky. Kromě podezřelé ženy byl také v pokojíčku v postýlce její čtyřletý syn a v bytě další dvě osoby čtyřiatřicetiletý muž a čtyřiadvacetiletá žena.  Nikdo z trojice nebyl v minulosti trestán. Za nedovolenou výrobu omamných a psychotropních látek jim však nyní může hrozit až pět let za mřížemi.
 
Kromě tohoto případu měli v pátek kriminalisté práci i s dalšími osobami z řad toxikomanů. V podvečer vyjížděli policisté z Oddělení hlídkové služby na základě telefonního oznámení do ulice Ostravské. Pod mostem se měli nacházet dva muži a chystali se vytvářet grafity. Hlídka dorazila na místo a dvojici zkontrolovala. Při tom si však všimla, že jeden z mužů má na zádech pootevřený batoh s věcmi, které se evidentně snažil skrýt. Policisté ho vyzvali, aby předložil batoh ke kontrole, což učinil. Byl v něm vařič a různé chemikálie. Každý z mladíků měl u sebe také injekční stříkačku s pervitinem. Oba muži ve věku 39 a 41 let skončili na služebně, kde měli již co vysvětlovat kriminalistům.  
 
Nejméně od měsíce října loňského roku se výrobě a distribuci pervitinu věnovala také dvojice mužů ve věku osmapadesát a devětačtyřicet let. Staršího muže kontrolovali policisté minulý týden ve vozidle Škoda Felicia. V zavazadlovém prostoru hlídka našla deset injekčních stříkaček s obsahem drogy, celkem asi třicet gramů pervitinu. Na základě dalšího šetření kriminalisté obvinili řidiče i jeho komplice z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.
 
Zvukový záznam: toxi2309.mp3
 
por. Andrea Straková, 23. září 2013

vytisknout  e-mailem